Skocz do zawartości

Długie odchody - narybek brzanki wysmukłej i danio perłowe


iFi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na początek opis zbiornika:

 

1. Litraż zbiornika -> 25l netto (40/25/25)
2. Kiedy został założony -> ponad rok temu.
3. Rodzaj i model filtra -> Kaskada Aquael VERSAMAX FZN-2, chodzi cały czas. Media filtracyjne -> wata filtracyjna, matrix, gąbka.  
4. Gatunki i ilość ryb -> od miesiąca jedynie narybek Brzanki wysmukłej oraz Danio Perłowego, łącznie 11 sztuk. Wcześniej dorosłe osobniki cztery Brzanki i 4 Danio. Do tego trochę ślimaków (od dawna).
5. Ilość i rodzaj roślin -> Moczarka Kanadyjska, Lobelia, Kryptokoryna Parva. Specjalnie utrzymane glony na tylnej szybie (nieco nitkowych).
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp -> Grzałka, napowietrzania brak, CO2 brak.
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp:

     nawozy -> brak,

     podłoże aktywne ale nie pamiętam producenta,

     pokarmy: 

       - od wylęgu przede wszystkim to co znajdą w akwarium,

       - pierwotnie przede wszystkim JBL Nobilfluid Artemia,

       - od mniej więcej półtorej tygodnia wylęg artemii,

       - od kilku dni próba karmienia pyłem dla narybku ale bez większych rezultatów, 

       - mocno roztarty Naturefood Premium Kristall XS.
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.):

    - no2 niemieżalne,

    - no3 poniżej 10mg/l

    - ph 7.5

    - KH między 6 a 10 (test paskowy JBL)

    - GH ~14 (test paskowy JBL)

    - PO4 nieznane
9. Temperatura w zbiorniku -> 24*C
10. Jak wyglądają porządki w akwarium:

    - podmiany wody w tej chwili raz na dwa tygodnie,

    - wcześniej raz w tygodniu

    - podmiana na poziomie 20% przy użyciu kranówki z dodatkiem uzdatniacza Seachem Prime
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane):

    - Narybek od niecałego tygodnia ma długie (nawet do 3-4 cm) odchody. Kolor raczej biały, przeźroczysty, gdzieniegdzie widać zgrubienia odchodów.

    - Ryby aktywne, pływają po zbiorniku jak zawsze. 

    - Chętnie ganiają za żywą artemią, niechętnie pobierają wszystkie inne pokarmy. 
12. Zdjęcie chorej rybki - obecnie brak, jedynie w załączniku z mikroskopu kawałek odchodów - w wyglądzie raczej przeźroczyste. 

13. Zdjęcie zbiornika

 

Z różnych opisów wynika, że to zapalenie układu pokarmowego, ale jak w takim przypadku postępować z narybkiem? Głodówka? Liczę na Waszą pomoc - nie jestem mocno doświadczony w akwarystyce...

 

Pozdrawiam

iFi

mikroskop.png

Edytowane przez iFi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powinien być czysty, ale sprawdzę na wszelki wypadek.

Odchody złapane świeże - widziałem, że jedna z rybek pływa z nimi a kiedy je łapałem były w trakcie opadania na dno.

Postaram się nagrać film - co interesuje Cię najbardziej? Domyślam się, że chodzi o rybę ciągnącą za sobą odchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr sprawdzony ale nie było dramatu. 

Oto filmy, na których udało mi się uchwycić ryby. Na jednym widać, że jedna z brzanek ma problem z pływaniem. Prawdopodobnie jakaś deformacja choć wcześniej tego nie dostrzegłem.

 

https://youtu.be/A_IMS7ER6aQ

 

https://youtu.be/neTBoGaz1bA

 

https://youtu.be/q9YQWZJDPkA

 

https://youtu.be/3xC2_OE-bUY

Edytowane przez iFi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 11:18, iFi napisał:

Postaram się nagrać film - co interesuje Cię najbardziej? Domyślam się, że chodzi o rybę ciągnącą za sobą odchody.


Chodziło mi bardziej o filmiki spod mikroskopu, dltego chciałem, żebyś również podał powiększenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...