Skocz do zawartości

Pielegnice pawie oka


demolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawą nie powinna być ,,jaka obsada siedzi z pielęgnicami pawiookimi" lecz jak duże to akwarium i jaką masz filtrację.
Już tłumaczę - pawiookie to spokojne ryby (jak na swój rozmiar) lecz tylko jeśli:

a) mają wystarczająco miejsca
b) nie są trute własnymi odchodami, czyli z polskiego na nasze - jeśli mają dobrą filtrację.

Obsada którą masz jest obsadą bardzo mocno brudzącą, pawiookie, kiryśniki, glonojad... lubię porównywać te ryby do karpia, bo każda z nich tworzy podobną ilość odpadów co właśnie karp. Masz więc w akwarium 7 karpi - czy jeśli sobie wyobrazisz taką ilość karpi, wielkość 30cm w Twoim akwarium - miałyby wystarczająco miejsca i odpowiednią filtrację?

Jesli rybie coś nie pasuje to albo panikuje i się chowa, albo choruje, albo tak jak u Ciebie staje się agresywna.

Mam 3 koty - jakie masz doświadczenie z pawicami jeśli można wiedzieć?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.12.2018 o 13:09, mam3koty napisał:

O pawookich wiem więcej, one są agresywne. Z jakimi rybami je trzymasz? Bo do pawiookich to nie np. gupiki.



Skoro wiesz więcej, myślałem że... coś wiesz. Inna kwestia, że w ,,blogu" pisałeś o pawiookich że są rybami łagodnymi. Także trochę sprzeczne info.

Co do zjadania innych ryb. Każda ryba zje mniejszą rybę. Nawet gupik. Daj mu odpowiednio mniejszą rybkę i... też zostanie zjedzona. Gdyby sum był większy od pawiookiej, to on zjadłby pawiooką gdyby były ku temu odpowiednie warunki.

Proszę Cię więc, przestań udzielać się w tematach w których zbyt wiele nie wiesz, bo nie pomożesz, a możesz niestety zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...