Skocz do zawartości

Chora rybka, dezynfekcja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Od kilu miesięcy mam akwarium 25litrów.

Skład rybek to 2 danio i 2 błyszczki.

Temperatura 26*C.

Filtr i napowietrzenie obecne.

 

Dwa dni temu zauważyłam, że jedne z danio jest napęczniały i ma "nastroszone" łuski, szybciutko ją odizolowałam do mniejszego akwarium, ale wiem co to za choroba (Posocznica u ryb nazywana również puchlina wodna).

 

Teraz mam pytanie: Jak mam zdezynfekować akwarium, tzn reszta rybek nie wykazuje objaw choroby. Ale wole się upewnić co mam robić. Pani w sklepie zoologicznym poleciła mi sól i AKRYFLAWINĘ. Zakupiłam to ale czy to wystarczy? Jeżeli mam zdezynfekować akwarium, to proszę napiszcie mi jak mam to zrobić porządnie, tak, żeby nie zaszkodzić rybką

 

Proszę o szybką odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to w takim zbiorniku mozna hodowac tylko slimaki i krewetki. Puchlina wodna spowodowana jest zlymi warunkami do zycia. Parametry wody? Jaka filtracja? Danio do zbiornikow o dlugoscin 100cm. Minimalny zbiornik dla hodowli jakichkolwiek ryb to 60x30x30 czyli 54l. Inne mniejsze tylko jako kwarantannowe, lecznicze i kotniki. Takie cos powinno byc karalne.

Ta choroba jest praktycznie nieuleczalna. Wylap rybe i ... ,inne oddaj. Akryflawina na posocznice :shock::D:lol:

Oje, oje!

Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Akryflawine polecił mi pan w zoologicznym.

Po drugie Rybka została od razu odizolowana.

Po trzecie, kupując akwarium w zoologicznym pan doradził mi takie, stwierdził, że na 4 rybki będzie w sam raz.

 

Kurczę, każdy mówi co innego :|. Pan Marcin mówi co innego, pan w zoologicznym mówi też co innego, na innych forach również są inne informacje ... .

 

Dzięki za radę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Akryflawine polecił mi pan w zoologicznym.

Po drugie Rybka została od razu odizolowana.

Po trzecie, kupując akwarium w zoologicznym pan doradził mi takie, stwierdził, że na 4 rybki będzie w sam raz.

 

Kurczę, każdy mówi co innego :|. Pan Marcin mówi co innego, pan w zoologicznym mówi też co innego, na innych forach również są inne informacje ... .

 

Dzięki za radę :|

co Ci mowia ? danio to rybki stadne , napewno nie uda Ci sie ich hodowac z powodzeniem w tym akwa co masz - jak juz wspomnial polypterus . do dezynfekcji akryflawine , ale nie do leczenia puchliny, bo jej nie wyleczysz tak jak wyzej juz wspomniano. musisz troszke kaski wtopic i wiedzy wchlonac jak sie chcesz akwarystyka zajac na serio taka prawda , 'pociesze' Cie ze poczatki mialem podobne do Twoich ....... a pan w zoologicznym niech sie pisaniem bajek zajmie a nie doradzaniem ghyhyhyh :P...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...