Skocz do zawartości

Samiczka bojownika i towarzystwo dla niej


asia624
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkująca. Od niedawna posiadam samiczkę bojownika w akwarium ok 14l. czy mogę dołożyć do niej jakieś inne ryby? Jeśli tak to jakie? Czy potrzebuje towarzystwa czy samej też jest jej dobrze? Ewentualne rybki które chciała bym jej dorzucić to przeźrocza, pawie oczko lub mieczyk. Czy któryś z tych okazów się nadaje? Jeśli tak to ile sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to samiec :) Niestety chyba był chory gdy go kupilam bo nic nie jadl i siedzial w jednym miejscu a po tygodniu zdechl :( Samiczka jest zbyt ruchliwa i niepozwoli zrobic sobie zdjecia :) A co do tego akwarium, to najpierw zyla w kuli 3l bo tak mi w sklepie doradzono ale po przeczytaniu Waszych wypowiedzi na forum przezucilam ja do wiekszego akwa i nie chce zeby jej ciasno bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić kilka fotek mojej Nyuu :) Nie było to łatwe bo właśnie się bawiła :) a dokładnie pływała jak szalona dookoła liścia :) Musiałam ją zwabić na jedzenie ale to było tylko chwilowe zainteresowanie poniewaz rybcia była najedzona :) Teraz chyba już nie będzie wątpliwości że mam samiczke :)

post-377-13685153912799_thumb.jpg

post-377-13685153913308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie dokupuj samca do samiczki. W 14l na pewno któraś rybka wcześniej czy później zdechnie. Będą agresywne wobec siebie i długo się nimi nie nacieszysz... Samiczki też potrafią być agresywne, niestety nie wiem jak one reagują na inne ryby w akwa. Z 14 litrami nie zaszalejesz. Zostaw sobie 1 rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wlasnie nie chcialabym samca. Chcialabym wieksze akwa ale jak na razie brak srodkow :( poza tym jak juz napisalam jestem poczatkujaca i chce zaczac od czegos malego bo znam moj slomiany zapal i mozliwe ze po jakims czasie by mi sie to znudzilo. Dlatego na razie poczekam z kupnem wiekszego i zobacze jak bede sobie radzila z tym :) a co do towarzystwa innych ryb to jak ja kupowalam to samiczki plywaly sobie spokojnie z innymi rybkami bylo to chyba nawet 3 gatunkowe akwarium....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt 10l na zbrojnika niebieskiego czyli glonojada to zamalo ale kolezanka pisala ze moze przezuci sie na wieksze akwa.w sumie to ciezko doradzic co tu dokupic do takiego akwa.jezeli nie zbrojnik to pozostal bym przy parce gupikow.a i dolozyl bym do tego jakas sztuczna roslinke.rybki beda czuly sie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sadze ze glonojad moze byc, w koncu one nie plywają za wiele:P Moj glonojad jest w 54 l akwa i jest mu spoko :) praktycznie przylepia sie do czegos i tak siedzi :P pozniej inne miejsce i znow siedzi czasem cos pojdzie znalezc do jedzenia i znow siedzi :P wiec na co mu super extra wielkie akwa :P W 14 l moze byc przez pewien czas a pozniej kup mu i bojowniczce :P wieksze akwa i dokup jakies inne ryby :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam same żywe roślinki i takie są najlepszą ozdobą ze wszystkich możliwych. Spróbuj z nawozem do roślin, może żabienica weźmie się w garść.

 

Ja tam sadze ze glonojad moze byc, w koncu one nie plywają za wiele:P Moj glonojad jest w 54 l akwa i jest mu spoko :) praktycznie przylepia sie do czegos i tak siedzi :P pozniej inne miejsce i znow siedzi czasem cos pojdzie znalezc do jedzenia i znow siedzi :P wiec na co mu super extra wielkie akwa :P W 14 l moze byc przez pewien czas a pozniej kup mu i bojowniczce :P wieksze akwa i dokup jakies inne ryby :) Powodzenia :)

na co mu wielkie akwa? napisałam wcześniej, że zbrojniki dorastają do dużych rozmiarów, a wtedy potrzebują dużo większej przestrzeni dla siebie. Wtedy są zdrowe i "szczęśliwe", ale ja też nie mogę sobie pozwolić na super duże akwa.

Warto jednak wiedzieć jakie warunki byłyby dla niego optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna samiczka, nie dokupuj jej nic, bo będzie ciasnota, a sama ma się na pewno dobrze. O bojownikach co nieco wiem, bo mam niemałą hodowlę tych pięknych rybek :) Bojowniki to ryby samotniki, chociaż... jak ci bardzo zależy, to dokup jej drugą samiczkę, tylko wtedy pamiętaj o jakiejś kryjówce, np. zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dokupilam rybki. z podpisu moze wynikac ze maja ciasno jednak sa one malutkie. Jak je wpuscilam to ta samica bojownika wygladala przy nich jak wieloryb :D Do czasu az dorosna pewnie zmienie akwa alboi je komus dam jak ciasno beda mialy. na razie wygladaja na bardziej zadowolone niz w sklepie bo tam to dopiero przeladowanie mioaly....Ta samiczka bojownika od kad ja przezucilam do tego akwa plywa przy sciance albo dookola liscia, kosiarki walcza z glonami na sciankach i roslince, neonki sie ganiaja a gupiki zachowuja sie "najnormalniej" z posrod wszystkich rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to może podaj jaki chcesz litraż, to ci podpowiem jek zmienić obsadę, ok?

 

BTW. Boże, widzisz i nie grzmisz! NA JEDNEGO zbrojnika niebieskiego powinno przypadać conajmniej 80l. Te ryby osiągają wielkie rozmiary. Mój kolega ma 375l. i jeden glonojad mu urósł na 30 cm. I takie byczysko w 54l. ? :o:o:o:evil::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...