Skocz do zawartości

Brak aktywności w akwa


asia624
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wiedziałam do jakiego działu zakwalifikować to pytanie wiec weszłam tu.

Mam mały problem z aktywnością rybek. Siedzą one ciągle w roślinkach i prawie się nie pokazują, a jak już to są jakby ospale. Można je oglądać tak naprawdę przy karmieniu. Zbiornik ma 112l. jest dość gęsto obsadzony roślinnością z miejscem do pływania. Temp wody 26*,

Obsada akwa to bystrzyki amandy, neony inessa, kiryski, 2 małe kosiarki, 3 przeźroczki indyjskie i parę krewetek.

Z tego wszystkiego najaktywniejsze sa krewetki.

Czym może być spowodowany ten brak aktywności i jak temu zaradzić? Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim pokarmem karmisz swoje rybki?? Może przydałoby się im jakieś urozmaicenie. Spróbowałbym też mocniej napowietrzać wodę.Moje skalary były strasznie ospałe ale kiedy zacząłem mocniej napowietrzać to się ożywiły.Podmień też 30% wody.Masz bimbrownie?? Jeżeli tak to powodem może być nadmierna ilość CO2 w wodzie. Mocniejsze napowietrzanie powinno to zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło od 8-21, test kropelkowy nie wykrywa obecności NO2. Niestety pozostałych parametrów nie mogę w tej chwili podać bo testy mi się skończyły a nie mam obecnie możliwości dokupienia.

Ostatnio stosowałam MFC, co 2 tyg daje Aqua Plant.

Przy podmianie wody Esklarin, i jakieś 2 tyg temu po skończeniu kuracji MFC dawałam Cristal jednak w mniejszych ilościach niż napisane na opakowaniu. Nie mam żadnego systemu CO2.

Co do powietrza to brzęczyk chodzi na całego, jednak kurtyna napowietrzająca jest z tyłu akwarium a jest tam sporo roślin i wydaje mi się że powietrze ciężko przebija się do góry.

Jedzenie staram się urozmaicić. Nie pamiętam dokładnie jakie płatki daje teraz ale chyba typu SuperVit i co pare dni Bio-Vit dla urozmaicenia. Co wieczór kiryski dostają także kilka tabletek Wels-Chips i Mini Wafers Mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...