Jump to content

Jak skonstruować bimbrownie


Recommended Posts

2 butelki(2l i 1l)

silikon - najlepiej akwarystyczny

wąż akwarystyczny około 1m

zestaw do co2 z dyfuzorem, regulatorem i licznikiem bąbelków - koszt zestawu ok 7zł na allegro

przykładowy zacier:

1/3 kostki drożdży

4 szklanki wody

2 szklanki cukru

można dac łyżkę sody

U mnie na takim zacierze wszystko gra.

 

 

Wywiercamy w zakrętkach butelek otwory na przewody. W zakrętce od dużej butelki jeden otwór, w zakrętce od małej butelki dwa otwory. Następnie smarujemy silikonem wywiercone otwory i przekładamy przez nie wężyki. Zaklejamy silikonem miejsca przejścia wężyków przez zakrętki i pozostawiamy do wyschnięcia 24 h.

 

Kiedy butelki są już gotowe rozgniatamy drożdże w cukrze i dobrze mieszamy, zalewamy wszystko wcześniej odstaną wodą i delikatnie mieszamy.. Następnie wlewamy roztwór do dużej butelki i zakręcamy zakrętkę. Małą butelkę napełniamy do ½ - ¾ czystą odstaną wodą i również zakręcamy zakrętkę (rurka powinna być zanurzona w wodzie minimum 4 cm – im więcej tym lepiej).

Uwalnianie się z butli CO2 powinno nastąpić po kilku minutach. Będzie to widać w małej butelce (bąbelki). Wychodzący wężyk podłączyć trzeba do dzwona mieszającego lub pompki z wlotem powietrza. Nasycenie sprawdza się za pomocą testów . Jest to produkcja która wystarcza bez jakiegokolwiek ryzyka (zagazowanie ryb) na zbiornik ok.200 l.

Kiedy w małej butelce zmniejszy się całkowicie reakcja wymieniamy zestaw napędowy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...