Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

taki mały zawiera tylko 1 małą diodę UV... Nic to nie daje.

Lampa UV służy między innymi do dezynfekcji wody do zabijania glonów itd... Ale taka dioda w filtrze nic Ci nie da..

 

Idź do elektronicznego sklepu, kup diodę UV za około 4zł i baterie do niej a będzie Ci świecić około miesiąca...

Miałem kiedyś oświetlenie nocne z dodatkiem diod UV i nie zauważyłem jakiś rezultatów a świeciło 6diod UV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr z UV jest o tyle wygodniejszy, że nie musisz nic dodatkowo instalować... Włączasz podczas zakwitu wody i tyle... Jednak lepszą skutecznością wykazują się lampy dodatkowe (nie są diodowe, a z obudowanym żarnikiem.

 

Super w przypadku hodowli paletek, zakwitów wody

minusy... trzeba uważać bo wybijesz wszystko w akwa (łącznie z bakteriami nitryfikacyjnymi) a co się z tym wiąże? z restartem i następnym dojrzewaniem baniaka...

 

o s t r o ż n i e !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm do końca to się nie znam bo nie miałem styczności i doświadczenia z filtrem UV ale w jaki sposób wybije bakterie nitryfikacyjne, że aż restart będzie potrzebny ?? Przecież bakterie głównie w filtrze "pracują " np dobre siedliska na ceramice są. W akwariach roślinnych w zaprzyjaźnionym sklepie filtry UV pracują cały czas i jakoś nic złego się nie dzieje. Mówie tu o typowym roślinniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam podajesz właśnie wadę tego filtra... głównie w filtrze i podłożu rozwijają się kultury bakterii nitryfikacyjnych... jeżeli w środku kubła będziesz miał lampę UV to wybijesz je szybciutko... jak wybijesz bakterie to restart zrobi się samoczynnie... Ogólnie to bym nie wydawał tyle kasy na lampę UV... rzadko się przydaje, a nieostrożne użytkowanie przyniesie więcej strat niż pożytku...

 

PS. Filtr może pracować 24/24, ale lampę włączał bym tylko i wyłącznie przy zakwitach wody. Przy włączonej lampie szybko wyjałowisz filtr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli lampę UV, że tak powiem zamontowaną za filtrem osobno nie wbudowaną w filtr np taką http://www.allegro.pl/item666255458_aqu ... szawa.html . Zresztą czy filtry z lampami UV mają ustawioną lampę na media filtracyjne ?? Proszę się nie unosić ja tylko pytam nie mam z tym w tym doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...