Jump to content

Co się dzieje EHEIM 2328

duurex
 Share

Recommended Posts

Witam.

W ubiegłą sobotę zakupiłem filterek EHEIM 2328, odebrałem osobiście, gościu mi podłączy i działał.

W niedzielę "podłączyłem" go do mojej 200, no nawet działał - byłem zadowolony, ale po około 2-3 godzinach słyszałem wirnik tak jakby sie filtr zapowietrzał i nie dalo mi spokoju i sprawdziłem i się okazało że głowica była ciepła a filtr nie działał, po wyłączeniu i włączeniu do prądu było tylko słychać ze wirnik "startuje" i od razu staje. W poniedziałek wymontowałem go i zdjąłem głowice i zajrzałem do wirnika czy wszystko w porządku i tak było, wszystko wporzo, więc go złożyłem i podłączyłem, i tu nastąpił "szok" wywaliło bezpieczniki, w wtorek go też włączyłem i znów bezpieczniki wywaliło. 

I tu moje pytania:

- co się mogło posuć

- czy to się da naprawić

Witam.

W ubiegłą sobotę zakupiłem filterek EHEIM 2328, odebrałem osobiście, gościu mi podłączy i działał.

W niedzielę "podłączyłem" go do mojej 200, no nawet działał - byłem zadowolony, ale po około 2-3 godzinach słyszałem wirnik tak jakby sie filtr zapowietrzał i nie dalo mi spokoju i sprawdziłem i się okazało że głowica była ciepła a filtr nie działał, po wyłączeniu i włączeniu do prądu było tylko słychać ze wirnik "startuje" i od razu staje. W poniedziałek wymontowałem go i zdjąłem głowice i zajrzałem do wirnika czy wszystko w porządku i tak było, wszystko wporzo, więc go złożyłem i podłączyłem, i tu nastąpił "szok" wywaliło bezpieczniki, w wtorek go też włączyłem i znów bezpieczniki wywaliło. 

I tu moje pytania:

- co się mogło posuć

- czy to się da naprawić

Przebicie? Gwarancje masz, to nowy sprzęt? 

Gdzie nówka, używka kupiona na serwisie aukcyjnym, odbiór osobisty, przy gościu działał w domu już mu się nie chciało.

Sprzedawca twierdzi że sprzęt był bez zarzutu i że to już mój problem że mi nie działa.

Przepraszam nie wiem jak to czytałem :) Wygląda na to, że gość wiedział, że coś się dzieje i zaprezentował sprzęt aby wszystko działało. Dlatego staram się unikać używanych sprzętów. Lepiej kupić coś tańszego a nowszego niż używanego niewiadomego pochodzenia. 

• Like 1

Tylko pytanie czy w ogóle opłaca się go naprawiać cena kupna plus cena naprawy może wyjść tyle co za nowy i masz gwarancje na kilka lat ja też raz kupiłem używanego fluvala i już więcej nie kupię używanego filtra prawie całą podłogę mi zalał