Jump to content

Świetlówka i LED w akwarium 60l

muza2121
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam akwarium o pojemności 60l. W pokrywie oryginalnie jest tylko miejsce na jedną świetlówkę 15W. Obecnie znajduje się tam świetlówka "specjalna dla roślin" czyli taka o odpowiedniej długości fali itp. Z racji, że będę robić restart i chcę zrobić akwarium roślinne z krewetkami zauważyłam że taka ilość światła to znacznie za mało. Myślałam o dołożeniu drugiej świetlówki 15W ale z tego co policzyłam to koszt ponad 160 zł ( przynajmniej wg cen jakie sprawdzałam). Pomyślałam o zainstalowaniu dodatkowego oświetlenia led. W sklepach akwarystycznych ledy są bardzo drogie a koszt dla mojego akwa to ponad 200 zł  :shock: . Pomyślałam o czymś troszkę innym. Jak myślicie czy gdybym kupiła taśmę led i do nich plastikowe przezroczyste profile w sklepie typu castorama itp czy to zdałoby egzamin? Oczywiście wszystko byłoby zabezpieczone sylikonem akwarystycznym i przymocowane do pokrywy. Koszt czegoś takiego to ok 50-60 zł czyli znacznie mniej. Jeżeli macie jakiś inny pomysł to podzielcie się nim ;) 

Niestety zostałam kiedyś oszukana przez sprzedawcę z Allegro i od tamtej pory nic tam nie kupuję. Po drugie po doliczeniu dostawy cena wyjdzie taka sama jak nie wyższa. A co chodzi o trudzenie się to nawet lubię takie " zajęcia". Chętnie poświęcę czas na to ;)