Skocz do zawartości

Czy to choroba? Razbora galaxy


belver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 72lv 24W podmiany  co 2 tygodnie 15-20%. Filtr jbl e701.

Obsada para borelli  i 3x młode którym udało się przetrwać jak podrosną oddam

6  x otosek

10galaxy bylo 11

z 20+ red cherry

military helmet

Parametry  ph 7.2 gh 9 temp 25C było 23.5 ale podniosłem ,ponieważ nie jestem pewien czy to choroba.

Ostatnio zauważyłem że moja galaxy byla w zlym stanie nie mogla w pełni rozpiąć płetwy ogonowej i grzbietowej. Kilka tyg później pływała przy powierzchni a inne rybki ją skubały mam na myśli galaxy.

Niestety nie miałem miejsca na separację więc skończyło to się zgonem. Teraz następne 2 rybki  mają te same objawy lecz nie są obskubane. Mam na myśli łuski nie płetwy :D Jedyny problem to płetwa ogonowa. Inne ryby nie mają tych objawów. Wiecie co to może być? Ryby pobierają pokarm i pływają  normalnie.

Dwie od góry to te które chyba są chore. Akwarium  ma 8-9 miesięcy.

https://postimg.org/image/s49b0amrp/ tutaj lepiej widać płetwe ogonową i grzbietową.

post-23783-0-05205900-1481489871_thumb.jpg

Edytowane przez belver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne testy?

Być może martwica płetw lub grzybica.

Na zdjęciu mało co widać  a żeby dokładnie to określić to przydał by się mikroskop.

Hej dodałem linka do zdjęcia gdzie dobrze widać jej płetwe grzbietową i ogonową. W tle widać ,że sposob jej ułozenia jest inny u reszty rybek;p

Edytowane przez belver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej na początek zrobić resztę testów (bo milczysz na ten temat), które mogą również dużo powiedzieć, wskazać problem, niż od razu faszerować ryby prochami?

Poczytaj o tych chorobach co je powoduje porównaj ze swoim akwarium i wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej na początek zrobić resztę testów (bo milczysz na ten temat), które mogą również dużo powiedzieć, wskazać problem, niż od razu faszerować ryby prochami?

Poczytaj o tych chorobach co je powoduje porównaj ze swoim akwarium i wyciągnij wnioski.

Innych testów nie mam od czego polecasz zacząć? No2 no3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...