Skocz do zawartości

Wymiana na LED


cycu2205
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokleje się do tematu. Również 240l ,pokrywa oryginalna wytłoczka. W tej chwili 3x30w t8 na elektronicznym stateczniku Osram fluora,sylvania aquastar,i daylight 865. Chciałbym całość wymienić na led. W baniaku dużo roślin.Myślałem o 3x18w aquael leddy tube plant ,gotowiec ,i widziałem jak to świeci. Coś pięknego,3 razy jaśniej od moich swietlówek i pobór prądu o połowę mniejszy. Koszt jednak 3 takich dość kosmiczny. Pomoże ktoś jak do takiego baniaka wykonać samoròbkę z Power led lub na taśmach led np. 8520 w zamkniętych profilach Alu? Elektryka nie jest mi obcą ale z ledami nie miałem nigdy do czynienia. Ile tego dać,jakie kolory, jak to pomieszać ,jaki zasilacz itd. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.  Ale długo myślałem nad tym i wymyśliłem. 3 żarówki na sztywnych taśmach led 8520 i jedną żarówka na taśmie 5050 plant (4czerwone,jedną niebieska) i powiem ci że rewelacja . Koszt 200zł ,2razy więcej światła jak przy byłym 3x30w..Może opiszę pokrótce jak to wymysliłem  i zrobiłem , pewnie komuś się przyda . 


Dołączona grafika Tu pokrywa przed przeróbką,oczywiście wszystko z niej wybebeszyłem.Dołączona grafika . Kupiłem rurki przeźroczyste PCV 20mm x 2m. 4 szt . Ja potrzebowałem 115cm. Odmierzyłem odległości z dwóch stron pokrywy i wywierciłem otwory wiertłem łopatkowym 20mmDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika i przeciągłem rurki przez pokrywę na przelot,a od środka dodatkowo uszczelniłem miejsca łączenia rur z pokrywą klejem polimerowymDołączona grafikaDołączona grafika w taki sposób jesteśmy pewni ze żadna wilgoć z baniaka nie dostanie się nigdy do taśmy led. Taśmy umocowanie w profilach PCV o odpowiedniej długości wsówam z boku i cieszę się pięknym mocnym oświetleniem. Kupiłem też czarne zaślepki, jednak ich nie zakładam z prostego powodu,chłodzenie taśmy led. Wszystko zrobiłem na 2 niezależnych od siebie zasilaczach. 2 taśmy 8520 barwy 8000K, 1 taśma 8520 7000K, i jedną taśma led plant 5050Dołączona grafikaDołączona grafika

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cycu2205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda pod pokrywą, 4swietlowki led za około 200zł. Nie wiem czy ta czerwono- niebieska coś wnosi dla roślin ,śmiem wątpić ale jak wieczorem najpierw gasną dwie białe a zostaje jedna z tą kolorową to widok jest rewelacyjny(pierwsze zdjęcie wyżej) . Czy w ogóle to oświetlenie zda egzamin? Czas pokaże. Wg.producenta 1 m tej taśmy ma 3200lm. A więc swiatła mam 2x tyle co przed przeróbką przy niższym poborze prądu

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny bąblują ,wszystko jest w pożądku. W baniaku super jasno,więc teksty typu : "taśmy led nie nadają się do akwarium " odeszły do lamusa . U mnie sprawę załatwiły 3 paski 8520 . Baniak oświetlony nawet w narożnikach.Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnia fotka z 3 od końca posta pokazuje obecny stan rzeczy ?

Niestety tak. Zielenice na roślinach to efekt wyjazdu na urlop i pozostawienie akwarium pod teściowej opiekę. Walczę już z nimi od początku września i wyciąłem co się dało. >_>

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Długo masz już to oświetlenie?

 

Xcover 3

Nie, w środę skończyłem robić i odpaliłem, także dzisiaj chodzi 5 dzień

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sądzisz,że to jest zbyt szybkie stwierdzenie?

 

 

 

Xcover 3

Napisałem wcześniej że czas pokaże jeżeli chodzi o zachowanie roślin. W każdym razie jest 2x jaśniej jak przy różnych kombinacjach 3x30w t8 i są doswietlome boki. Rośliny bąblują,więc chyba będzie ok.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotkę przed chwilą zrobioną. Wyciąłem praktycznie wszystko co było niszczone przez Zielenice. Za około 2-3 tygodnie wrzucę fotkę jak to wygląda. Mikro na razie nie podaję,jedynie potas i fosfor.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Wrzucam fotkę przed chwilą zrobioną. Wyciąłem praktycznie wszystko co było niszczone przez Zielenice. Za około 2-3 tygodnie wrzucę fotkę jak to wygląda. Mikro na razie nie podaję,jedynie potas i fosfor.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...