Skocz do zawartości

Glony na przedniej szybie akwarium


Micheal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na przedniej szybie (zauważyłem, że zaczyna to również wchodzić na kamienie) mojego 60 litrowego akwarium pojawiły się glony. Wyglądają dokładnie tak samo jak na poniższym (nie moim) zdjęciu.

 

qnoilh.jpg

 

 

Filtracja: Aquael UniFilter UV 500.

Grzałka: Aquael (utrzymuję wodę w 25 stopniach Celsjusza).

Termometr: Aquael

Oświetlenie: Dołączone wraz z klapą, nie mam informacji dokładnych, ale czas świecenia to ok. 6h.

 

Roślinność: 4x Anubias Giganttea | 1x Gałęzatka kulista

Korzeń: Kupiony kilka lat temu w Kakadu, niestety nie mam dokładnych informacji o nim.

 

Posiadam (oprócz innych rybek): 1x zbrojnik niebieski | 2x Bocje wspaniałe 4x Cierniooczek Kuhla - Piskorek Kuhli. Piszę o nich, bo słyszałem, że są glebożercami. 

Chemii do akwarium sypie bardzo mało, właściwie od 3 dni 3-4 krople / dzień nawozu Symfonii Złotej (+2 liście dębu leżały ostatnio 48h), wiem, że Anubiasy są mało wymagające, ale zauważyłem, że na niektórych listkach robią się czarne kropki (brak potasu, żelaza itd.). 

 

Podjęte działania: lekko gąbką chirurgiczną próbowałem zdrapać dziadostwo, ale nie chcę zejść. Dałem 60ml rozcieńczonego nadmanganianu potasu do wody (pomógł już raz, ale na początkowe stadium), jutro zaopatrzę się w wodę utlenioną i spryskam strzykawką z igłą szyby. Zapomniałbym: włączyłem sterylizację UV w akwarium i zrobiłem podmianę 20% wody. Akwarium całe zaciemnione, może je zagłodzę. Proszę o inne wskazówki, który mógłbym wykonać. 

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie od 3 dni 3-4 krople / dzień nawozu Symfonii Złotej

To  spowodowało powiększenie problemu do tej rangi, przy takim świetle raczej nie musisz tego podawać i przy tych roślinach.

 

 

 

Posiadam (oprócz innych rybek): 1x zbrojnika niebieskiego | 2x Bocje wspaniały 4x Cierniooczek Kuhla - Piskorek Kuhli. Piszę o nich, bo słyszałem, że są glebożercami.

Zrób porządek z obsadą, dobierz ryby do parametrów wody i wielkości akwa a  są spore szanse, że problem zniknie.

 

 

 

Filtracja: Aquael UniFilter UV 500.

Ja bym wymienił to na jakąś kaskadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...