Skocz do zawartości

Proszę o rozpoznanie co to za glony i jak się ich pozbyć


wojgp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Proszę o radę co to za glony na zdjęciu i jak się ich pozbyć.
Mam akwarium ok 7 litrów, w którym jest tylko korzeń z doczepionym 1 rodzajem roślin - nie wiem co to za gatunek :(
Wodę podmieniam 1-2 razy na tydzień min. 50%, podłoże to tylko drobne kamyczki. Zainstalowana jest grzałka z termostatem i temp to ok 26 stopni. Oświetlenie stanowi lampa LED AQUAEL LEDDY SMART 6W SUNNY 6500K WHITE. Dodawałem CO2 w płynie i w sumie może przez jakiś czas było w miarę ok, ale obecnie dodawanie CO2 nie poprawia jakoś specjalnie sytuacji.
Filtr wewnętrzny Claro 200 ustawiony na mocno ograniczony przeływ.
W zbiorniku pływa jeden bojownik.

Nie dodawałem i nie dodaję żadnych składników , więc być może to jest przyczyną. Robiłem testy wody za pomocą Tropical TEST 6w1 PH KH GH NO2 NO3 CL2 i z tego co widzę wszystko jest ok. Świecenie ok 6h dziennie.

 

IMG_20161124_235154.jpg

IMG_20161124_235201.jpg

IMG_20161124_235243.jpg

Edytowane przez wojgp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę o radę co to za glony na zdjęciu 

Piękne dywaniki sinic.

 

 

 

Mam akwarium ok 7 litrów,

A w nim:

 

 

W zbiorniku pływa jeden bojownik.

Ty chyba żartujesz, prawda?

 

 

 

jak się ich pozbyć.

Zmienić akwarium na większe... Ja bym się zastanawiał czy w ogóle krewetki tam bym wpuścił, jest to tak niestabilne akwa i się nie dziwie, że ciężko Ci utrzymać odpowiednie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...