Skocz do zawartości

Kilka pytan


BAss25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obraź się ale akwarium jest brzydkie. Ten biały grys i skały kompletnie nie pasują do żadnych Neonów i pewnie podnoszą  PH do 8. Woda jak dla pielęgnic z wielkich jezior afrykańskich.

 

Ryby do wiadra i restart. Zamiast skał korzenie i zamiast białego grysu żwirek, piasek lub Manado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale akwarium jest brzydkie. Ten biały grys i skały kompletnie nie pasują do żadnych Neonów i pewnie podnoszą PH do 8. Woda jak dla pielęgnic z wielkich jezior afrykańskich.Ryby do wiadra i restart. Zamiast skał korzenie i zamiast białego grysu żwirek, piasek lub Manado.
A do brzanek pasuje? Bo jednak będę szedł w brzanki. Miałem wcześniej korzenie ale porosły mi glonami przez słabą filtracje. Podłoże to przecież żwirek tylko o większej granulacji. Na samym dnie mam jeszcze grobniejszy. Może masz racje i wywale tą skałe i kupie jakiś ladny korzeń.

 

Hm... sporo masz tego No3.1. Dużo zielska w akwarium będzie obniżać No3 w baniaczku.2. Zakup filtra RO i mieszanie wody RO + kran.3. Wkład do filtra Seachem Purigen - skutczenie obniża No3 i bardzo ładnie klaruje wodę.Ale póki co, to masz świeży baniaczek więc wszystko się może dziać.Odczytaj ze świetlówek jakie mają parametry.Daj najlepiej 2 x 6500K ( jeśli masz coś poniżej tego ).Zasadź znacznie więcej roślin, naprawdę dużo więcej. Szczególnie tych nie wymagających zbyt dużo światła i szybko rosnących.W żwir możesz wsadzić trochę kulek GT ale generalnie do słupa wody nie lej nawozów ( węgiel w płynie możesz lać ).Zostaw baniak w spokoju na dłuższy czas, niech dojrzeje nowy filtr, niech dojrzeje baniak.Za 2 miesiące nie będzie śladu po glonach.Co do neonków inessa do poszukaj na necie jakie lubią parametry.
Narazie zapanował spokój. Glony nie występują rośliny powoli rosną. Zacząłem podawać delikatnie nawóz COMPLEX PLUS MICRO MACRO CARBO 3w1. W żwir juz wczesniej wsadziłem kulki torfowe. Co do światła to już nic na świetlówce nie odczytam bo sie wytarło. Co do tego Seachem to znalazłem na necie po 100g tylko nie wiem jak za to się zabrać, gdzie to się wkłada i w jakiej formie? Edytowane przez BAss25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...