Jump to content
Sign in to follow this  
Kamagong

Przesiadka z 112l na 240l

Recommended Posts

Witam,

Posiadam obecnie 112l

Ph=6,8

KH=3

GH=7

Obsada

15 neon czerwony

9 kirysek panda 

9 otosek

Filtracja

Eheim 4+ 350l - przeważnie chodzi na pół mocy, od czasu do czasu puszczam mocniej, żeby doczyścił wodę.

temp. 26C

Podłoże na ziemi ogrodowej, przykryte piaskiem z niewielka domieszka drobnego żwiru.

Akwa posiada sporo roślin, korzenie. Woda ma cały czas odcień lekko herbaciany ale na tyle jasny, że rośliny dobrze rosną.

Oświetlenie standard T8 - 2x 18W

Przy skręconym do połowy filtrze utrzymuje mi się No3 na poziomie 20 przy podmianach 1 raz w miesiącu ok. 20l.

Kiryski wydają się czuć świetnie w tej temperaturze. Otoski siedzą cały czas w roślinach, ale też im chyba dobrze. Od niemal roku nie mam wśród tych ryb żadnych strat.

Chcę się przesiąść na większy zbiornik.

W pokoju mogę zmieścić 120x40. Lub na siłę 150x40. Chyba nie ma sensu dawać 150 jeżeli zostanie szerokość 40. Wysokość akwarium mogę zrobić nawet i 60cm.

Proszę o pomoc w doborze obsady do nowego zbiornika.

Moje pierwsze założenia, które  oczywiście mogą ulec zmianie w wyniku dyskusji :

1. Chcę zachować jak największą część obsady ale jednocześnie ją uporządkować.

2. Odpowiada mi również obecna częstotliwość podmian. W związku z tym chciałbym jako podłoże zostawić ziemię ogrodową lub ewentualnie substrat przykryty piaskiem .

3. Myślę o dołożeniu skalarów, ale nie chciałbym żeby to była tylko 1 para.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edited by Kamagong

Nie polecam Ci trzymania neonów ze skalarami. Zdarzają się przypadki że są one przez nie zjadane.

Edited by blackandrose