Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu oświetlenia LED


niania7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w dobraniu oświtlenia LED.

Mam akwarium 45l (akwarium profilowane, dł.50cm, wys. 35cm) z pokrywą, w której fabrycznie zamontowana była świetlówka Sylvania Aquastar T8 F14W/174 10000K.

Z roślin posiadam kryptokoryny, echinodorusa i rogatka.

Ryby - neony i kirysy.

Niestety zaczął się problem z glonami (ale to już oczywiście nie w tym wątku). Zdaję sobie sprawę, że jest to za słabe oświetlenie do tego akwarium.

Chciałabym kupić światło LED, starałam się znaleźć w Internecie jakieś informacje, ale one spowodowały tylko mętlik w mojej głowie.

Czy moglibyście mi powiedzieć jakiej mocy potrzebuję? Problemem jest oczywiście szerokość pokrywy -  max 45cm tam wejdzie. Jeśli szukałabym świetlówki to 22 W to minimum, prawda? Gdzieś przeczytałam, że przy wyborze LED 1l = 0,4W. Czyli 18W - taka ma 1m długości, nie wejdzie, a dwie 8W to z kolei chyba za mało? 

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież światła masz wsam raz do posiadanych roślin  obecnie 0,31 W/L  tylko barwa świetlówki z pupy i należało by ją wymienić na 6500k.

 

Ledy nie rozwiążą  twoich problemów a z pewnością je  pogłębią  ,to ze masz glony przy takim oświetleniu to wynik złego stanu wody no3,po4  o testy nawet nie pytam po zapewne ich nie masz .

 

Jak już chcesz dodać coś z oświetlenia  to takie Leedy tube http://allegro.pl/aquael-leddy-tube-plant-6w-led-8000k-gratis-i6085327784.html + wymiana obecnej świetlówki na 6500K (to konieczność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...