Skocz do zawartości

filtr do 112l zewnetrzny


DamianS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli że są to filtry do znacznie większych zbiorników aniżeli 112l także musiałbyś tam wsadzić naprawdę niezłych brudasów żeby nie dały rady filtry podane przez Ciebie. Z tańszych alternatyw z ręką na sercu mogę polecić Unimax 250 od Aquael (+/- 350zł) który też spokojnie da sobie radę.
Jest bezszelestny, pojemny, mocny (przy czym nie pobiera dużo prądu), estetycznie wygląda. Z wad jedynie kolanka przelewowe (rurki wlot/wylot) mi nie leżą. No i może ma ciut za sztywne rurki.
 

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno podane przez Ciebie eheimy jak i unimax 250 nie będą cieknąć ;)
Z tańszych eheimów - może 2213+ classic?
Choć przyznam szczerze że Unimax'a 250 masz za 20zł więcej a jest pojemniejszy, mocniejszy i (tu zdziwienie) cichszy. Wiem bo mam oba. Do tego Aquael ma system ,,samozalewania" czy jak to nazwać. Czyli krótko - po otwarciu i wyczyszczeniu kubła zalewasz go za pomocą pompki, a nie za pomocą ust jak w Eheimach z serii ,,Classic".
Jedynie co na plus dla eheima 2213+ to to że żre o 3W mniej.

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten unimax wydaje się być ciekawa alternatywa. Postaram się poczytać coś więcej na jego temat, jak z bezawaryjnascia itp. Muszę coś jutro zamówić aby przyszło w następnym tygodniu bo lipa tak bez filtra. Jedno pytanko ten Unimax ma w komplecie gąbki i cała resztę?

Edytowane przez DamianS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gąbki, włókninę, zeolit i ceramikę. Włókninę polecam wyciągnąć i zastąpić jakimś wkładem typu lawa wulkaniczna.
Jego przepływ nie spada po kilku dniach działania (kilka filtrów z którymi miałem styczność miała ten problem).
Hałas pozostaje na poziomie ,,cisza totalna".
Muszę patrzeć się na ruch tafli wody by stwierdzić czy chodzi.
 

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, DamianS napisał, że ma to być Low Tech, przecież założeniem LT, jak nazwa wskazuje, jest zminimalizowanie techniki w akwariach. Ekipą "czyszczącą" są rośliny, ruch tafli wody za pomocą jakiegoś mini czy mikro filtra wewnętrznego i "dawaj". Jeżeli LT to po co takie "wielkie" filtry...?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TLB - sądzę że DamianS nie wie do końca co LT oznacza, jedynie dosłownie przetłumaczył ,,low tech" jako ,,amatorskie/mało zaawansowane", a tak naprawdę nie ma ani LT ani HT, tylko coś z pogranicza.
Sam się w tym ,,pograniczu" znajduję, bo sądzę że HT jak na mnie zbyt drogie, a LT zbyt czasochłonne (w mega uproszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki trochę macie racje, jestem mało zaawansowanym akwarysta który zbudował swoje pierwsze akwarium na bazie ziemi i chciałby aby wreszcie roślinki rosły a filtr jak filtr, musi być i w low-tech jak mniemam tez.

Czy takie akwarium pozbawione ma byc filtra? Jak dotąd myślałem aby woda była czysta musi być porządny filtr. Reasumując tak jak napisał AkwarystaArtur to coś takiego z pogranicza, chociaż nie używam żadnej chemii, zalałem akwa i czekam az roślinki sie przyjmą i wszystko dojrzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w akwarium low-tech w przeciwieństwie do akwarium high-tech nie stosuje się następujących urządzeń i zabiegów pielęgnacyjnych:
(...)
filtracji biologicznej prowadzonej przy pomocy wydajnych filtrów

(...)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Akwarium_low-tech


 

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie filtrów. W 112 litrowym przez prawie 7 lat miałem założony HV 302 lub 303 z lampą UV. Pracuje dotychczas bezawaryjnie. Jedynie co mnie w nim denerwuje, to ciężko wychodzące kosze. W maju kupiłem akwa 330 l, do którego w zestawie był Eheim 2215. Niestety, ale nie jestem z niego tak zadowolony jak z chińczyka. Może jest ładniejszy, ale sposób podłączenia węży jest zbyt delikatny i łatwo go uszkodzić. Jest też bardziej problematyczny w zalewania (HV ma system samozalewania). Taka jest moja ocena. Polecam tego chińczyka z czystym sumieniem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...