Skocz do zawartości

82 litry BW


pan Zagłoba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W planach mam założenie akwarium czarnych wód.

Akwarium 82 litry

wymiary 55x35x43 dł x szer x wys

Dekoracje: korzenie, patyki buku , liście dębowe oraz bukowe, szyszki olszy czarnej,piasek na dno taki jak ze żwirowni(kolor)

Filtracja: fzn-2 ,fzn3 i gąbkowy na pomkę napowietrzającą (dwa filtry są dojrzałe,wode będę brał już z istniejącego zbiornika ponad 1,5roku,40 litrów starej wody)

Rośliny: planuje tylko rzęse wodną ,różdżyce i wąkrotkę białogłową

Ogrzewanie: grzałka 100w ,temperature myśle mieć 25stC

Oświetlenie: dwa smartledy aquaela (dają efekt punktowego oświetlenia)

Tak to wyglada od strony technicznej ale teraz chciałbym wiedzieć czy neony zielone które mam mogą żyć w takich warunkach razem z krewetkami red cherry i ewentualnie czy mogę dorzucić jakieś inne rybki ,zawsze interesowały mnie jakieś pielegniczki ale szczeże nie mam pojęcia jakie mógłbym mieć a w necie trudo cokolwiek sensownego znalezć,poratujcie.Wode mogę dostosować do rybek bo mam filtr ro a ta ze starego akwa ma takie parametry

ph-6,5

gh-8

kh-6

Pozdrawiam.

Edytowane przez pan Zagłoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Na YT masz nawet filmiki z ich biotopu.

 

Chcesz BW to bystrzyk Amandy i pielęgniczka Macmasteri w takich wymiarach powinno się nadać. Niemniej pociągnąłbym to KH trochę w dół.

To prawda, tak do 4 bym zeszła. Z filtracją to tak będzie do końca? Bo brzmi jak szaleńczo dużo nawet na moje standardy :D (czy źle zrozumiałam: pracować ma fzn-2 i fzn-3 razem?)

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale powiem szczeże że jestem troche zawiedziony,czytałem na stronie rybyakwariowe  o tym neonie simulansie i jest napisane że jest z czarnych wód ale ok.

Powiedz mi jeszcze czy w takim razie moge tego neona i te krewetki połaczyć ze skalarami i zwinnikami, zdaje sobie sprawe że krewetki będą zjadane no ale cóż,ważne żeby nie zjadały neonów (są już odchowane maja jakieś 1,5 roku w moim zbiorniku) co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, tak do 4 bym zeszła. Z filtracją to tak będzie do końca? Bo brzmi jak szaleńczo dużo nawet na moje standardy :D (czy źle zrozumiałam: pracować ma fzn-2 i fzn-3 razem?)

tak do momentu kiedy ten fzn-3 dojrzeje potem tylko miałbym jego i taki na pompkę napowietrzającą

Tak wieksze posiadam ,300l ze skalarami i zwinnikami i myślałem że może tam bym je podrzucił tz te neonki i krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok. Ale powiem szczeże że jestem troche zawiedziony,czytałem na stronie rybyakwariowe o tym neonie simulansie i jest napisane że jest z czarnych wód ale ok.
Opisy jadą nawet tak po bandzie, że zamieszkuje 'wyłącznie czarne wody'. De facto wszystkie neony zahaczają o czarne wody, pytanie jak bardzo chcesz symulować to środowisko? U simulansów poziom 'czarnych wód' w czarnych wodach zdaje się być dużo mniejszy, niż u neonów czerwonych, które widziałem żyjące w brązowym, jałowym płynnym kwasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetek mam spore stadko bo ze 200 sztuk a neonki sa naprawde w swietnej kondycji.

To pozwoliłoby mi na założenie zbiornika czarnych wód takich naprawde czarnych że tak się wyrażę

Co do opisów ryb to ręce mi opadają ponieważ wprowadzają w błąd ,teraz doświadczyłem na sobie a kiedyś czytałem tragedie innych początkujacych akwarystów.

Tak wiec zrobię tak że wpuszczę neonki i krewetki do 300l pracuja tam dwa filtry kubełkowe 2073 i 2075 jest sporo kryjówek i cienia wiec myśle że coś z tego będzie a do czarnych wód jak sie ustabilizuje to kupie inne rybki może takie jakie polecił kolega no chyba że coś jeszcze moge wybrać do takiego litrażu i wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam seriouslyfish, też nie jest bezbłędnie, ale znacznie lepiej niż większość polskich encyklopedii ryb. Niestety można się przejechać :/

Ale to jest w angielskim a ja znam tylko komunikatywnie i w innej branży .ups.

Szybciej jakieś rosyjskie ale tam znowu może być ciężko z wiarygodnością opisów zreszta tak jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w angielskim a ja znam tylko komunikatywnie i w innej branży .ups.

Szybciej jakieś rosyjskie ale tam znowu może być ciężko z wiarygodnością opisów zreszta tak jak u nas.

To pozostaje dopytywanie na forum, no i po angielsku, ale parametry są na szczęście zrozumiałe, a to już jakiś początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seriouslyfish też strzela byki, np. co do simulansa pisze, że ekskluzywnie w BW żyje. Guzik prawda. Chyba, że jako BW liczy się wszystko, co nie jest wodami przejrzystymi.

 

Tak, czy siak przy zakładaniu takiego baniaka musisz się wykazać ostrożnością, bo jako obsada w grę wchodzą tylko nano-rybki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym użył akwarium 112litrów? bo dzięki twoim postom wywnioskowałem ze te pare litrów nie zrobi mi róznicy a chyba pozwoli na wiekszy wybór w rybkach

wymiary akwa to 80x40x40

A chcę  podejsc do tematu na poważnie

Edytowane przez pan Zagłoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poczytam. Ale zastanawiam się też nad neonem czerwonym i kiryskiem pandą wiem że panda nie lubi wysokich temperatur a czy to pasuje do BW żeby np trzymać temperature 23 st, no nic czeka mnie lektura chyba będe musiał zaopatrzyć się w dobre książki bo w necie to jest masakra ,gdzie nie zajrzę to inaczej. Pozdrawiam.

 

Znalazłem takie rybki apistogramma baenschi i  Nannostomus trifasciatus ,czy te rybki mogą żyć w akwarium 112 litrów? oczywiście biotop BW

Edytowane przez pan Zagłoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agassiza tworzy haremiki tak? w jakim układzie mógłbym je trzymać 1+2 czy inaczej?

Jeśli już to 1+2, ale u mnie ten układ się nie sprawdza. Po jakimś czasie jedna z samiczek zostaje zdominowana przez silniejszą i szczególnie w czasie tarła goniona (poza tym okresem też to się zdarza) po całym akwarium. Na nic kryjówki, zagracenie, gęstwina roślin, korzenie, liście. Jeśli mowa o akwarium o podstawie 80x35/40, to jak dla mnie Agassizy tylko w parach. Kilka razy próbowałem utrzymać w takim baniaku harem i zawsze kończyło się zagonieniem słabszej samicy przez drugą.

 

Z ciepłolubnych kirysków Sterby spokojnie wytrzyma stałe 25 stopni, a okazjonalnie latem nawet do 28 bez konieczności chłodzenia akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fajna stronke są tu pokazane różne biotopy można zobaczyć jakie są obsady i roślinność ,litraż również no i co najważniejsze opinie fachowców w temacie między innymi Ivan Mikolji ,Heiko Bleher. Pomoże mi to chociażby w doborze rybek do mojego biotopu ,oczywiście zwracajac uwagę na litraż,roslinności nie będe szukał zastosuję to którą dałem w opisie czyli różdżyca i wąkrotka zreszta to ma tylko pływać na powierzchni.

link

http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2014/entries

Edytowane przez pan Zagłoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...