Skocz do zawartości

Jakie ryby,oswietlenie,rosliny itd do 54l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry wody

 

Ph 7.3

Gh 13

 

Oświetlenie 24w wystarczy? Co polecacie kupić aktualnie mam ledy żeby tylko było coś widać w akwarium

 

Jakie rośliny? Nie musi to być akwarium w stylu holenderskim, jednak chciałbym żeby trochę tych roślin było i ładnie to wyglądało

 

Podłoże - piasek ? I czym nawozić rośliny, będą dobrze rosły?

 

Filtr grzałkę itd mam ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 54-litrowe akwarium, świetlówka 6500K o mocy 24W wydaje się być idealna. Z nawozów do słupa wody lałbym carbo i potas. Jako podłoże dałbym piasek i kulki gliniano-torfowe. Bo wg mnie żeby dawać ziemię, to akwarium jest trochę za niskie (2cm ziemi + 5cm piasku minimum). Kulki są bezproblemowe, tanie i na długo wystarczają. 

 

Z roślin, które poradzą sobie przy takim oświetleniu to np bacopa, duży heniek, ludwigia repens, nawet można pokusić się o eleocharisa parvula choć jest to ryzykowne. Te wcześniej wymienione rosły u mnie przy słabszym oświetleniu i dawały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach to bym postawił Tanganikę z muszlowcami albo "brevis'y" albo "multiki" (muszlowcekrótkie lub wielopręgie). Na dno piasek, jak chcesz to możesz włożyć ze dwa kamienie np.serpentynit, dolomit, z roślin nurzaniec i/lub anubias. Wówczas nie będziesz musiał kombinować z parametrami, masz idealne warunki pod muszlowce. No może poza wielkością baniaka, idąc za myślą "im większe tym lepsze" ale w 54l z powodzeniem możesz hodować muszlowce.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zbic  parametry wody za pomoca wody destylowanej. Moja woda ma gh az 20 a udalo mi sie dobic 8 . Taka wode kupuje w sklepie motoryzacyjnym i nigdy nie mialem problemow a akwarium mam juz z pol roku:D Za 5 litrow place 5zl i podczas podmianki robie 50/50 przy 20% podmianie.

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pary ew. 2+1 (dwie samice i jeden samiec), po jakimś miesiącu czy dwóch zobaczysz młode. Generalnie "multiki" mnożą się jak krewetki RC, lub bardziej kolokwialnie pisząc, jak króliki.

Kolejnym argumentem przemawiającym za postawienie Tanganiki jest to, że nie musi być wysokie akwarium, muszlowce to ryby raczej przydatne, które są swego rodzaju budowniczymi, w dość krótkim czasie potrafią zmienić wystrój akwarium, czyt. dno akwarium.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...