Jump to content

Drzewko bonsai

Recommended Posts

Witam serdecznie :) Ostatnio w mojej głowie pojawił się pomysł, aby hodować drzewko bonsai. W mieszkaniu. Niewiele jednak wiem o ich wymaganiach, pielęgnacji. Założyłem sobie coś takiego, że drzewko w doniczce stanie na niewielkiej. specjalnie zrobionej szafce, do której mogę dołożyć jakieś ciekawe oświetlenie żeby nieco tej roślinie pomóc. W mieszkaniu jest dość ciemno niestety, a przy oknie stać nie może. Do jakich rozmiarów rosną takie drzewka? Idealne byłyby takie do 50-80cm wysokości. Co powinienem wiedzieć? Może ktoś z Was hoduje takie drzewko i chce się podzielić spostrzeżeniami? Jakie gatunki są warte uwagi? 

Póki co są to takie dość ogólne pytania. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas :) 

Pozdrawiam.

Polecam dwie książki dla początkujących:

"Bonsai - To może być proste" - Horst Stahl, Helmut Ruger

"Bonsai - 101 praktycznych porad" - Harry Tomlinson

Obie napisane bardzo przystępnie, same konkretne informacje bez zbędnego lania wody + sporo pomocnych ilustracji.

Pozdrawiam.

• Like 1

• 1 year later...

Polecam dwie książki dla początkujących:

"Bonsai - To może być proste" - Horst Stahl, Helmut Ruger

"Bonsai - 101 praktycznych porad" - Harry Tomlinson

Obie napisane bardzo przystępnie, same konkretne informacje bez zbędnego lania wody + sporo pomocnych ilustracji.

Pozdrawiam.

Z przyjemnością przeczytam polecane przez Ciebie książki. Nic nie wiem na temat tych roślin, nigdy nie miałam z nimi do czynienia, ale mój mąż lubi japońskie akcenty. Być może dzięki książkom, skuszę się na wprowadzenie do naszego domu takich roślinek.

Na yt jest fajny kanał anglojęzyczny gość pokazuje jak startować z takim drzewkiem , pielęgnacja itp itd, pokazuje również swoją kolekcję drzew np drzewo 40-50cm wysokości warte 25000$ :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Edited by raiders