Skocz do zawartości

Ile jeszcze czekać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś oddzieliłam samicę mieczyka, która jest kotna od innych rybek. Jest w 25l akwarium z grzałką i filtrem i dałam jeszcze pływające roślinki jak Pistię ;)

Sypnęłam jej troszkę pokarmu w granulkach i jedna tabletkę. Troszkę zjadła granulek-ponad połowę, reszta z tabletką lezy na dnie.

Chcę się dowiedzieć ile mam czekać na urodzinki małych?

 

Oto zdjęcia:

Mieczyca

 

kotna samica

 

mieczyk ;)

 

Dodam, że od pierwszego razu, jak zauważyłam czarną plamkę minęło dokładnie 5 tygodni i 2 dni. Czy to możliwe, że tak długoo to trwa? jak przyspieszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturka jest 27* Taka, jak jest w ogólnym, aby nie było zmian. Zmniejszyć/Zwiększyć temperaturkę, czy nie?

To moje pierwsze mieczyki I mam pytania:

Kiedy będą wielkości ok 3 cm?

Ile ich sie urodzi?

Czy samica może być jeszcze w 25l akwarium, aż do porodu?

Kiedy może urodzić? ile dni pozostało? (tak ok. )

 

P.S

dzięki Michał84 :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na twoje pytanie dotyczącego zbiornika,akwarium 25l.jest lepsze niż kotnik więc jasne że może być,niestety już nie pamiętam po ilu miesiącach młode osiągały3cm.bo mieczyki chodowałem z 7lat temu.

Co do ilości mi się zawsze udało uratować oko.20sztuk niestety nie wiem ile zdążyła zjeść.W książce "Encyklopedia ryb akwariowych"wydawnictwa DELTA piszą że dorosłe samice mieczyków mogą mieć w miocie do 250młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 250? wow:P Dzięki bardzo za odpowiedzi. Moja przyjaciółka ma mieczyka-jednego tylko uratowała i ma 6 tygodni i jest dł 2 cm. To tak max 3 miesiące i będą miały 3 cm? Bo facet z zoologa powiedział, ze jak będą miały 3cm, to kupi min 10 sztuk.

co do 25, to czy w czasie 3 miechów nie skarłowacieją? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same się rozmnożyły:P a ja tylko chce małe żeby przetrwały i sprzedać, skoro już mam mieć:P

a poza tym chce mieczyka. Jednego sobie zostawię chyba-o ile można, bo mam tylko 1 samca... to potem samica by była... kazirorodztwo, czy u rybek nie ma się co martwić o takie coś?

sprzedam zarobie, to kupie jedzenie moim, czy coś:P albo kupię Helenkę na ślimaczki:P:P:P

Ale w sumie, to ta moja przyjaciółka trzyma w niecałej 10l tego małego mieczyka, więc chyba nie powinno być źle...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ryb żyworodnych kazirodztwo nie ma większego znaczenia,zresztą w taki sposób utrzymuje się piękne odmiany,chociażby gupików.No i pamiętaj,na rybach nie da się zarobić,możesz sprzedać i mieć z tego jakieś pieniążki ale gdy podsumujesz ile wydałaś kasy na ten narybek żeby dorósł to ni jak nie wyjdziesz na plusie,bardziej wydaje mi się że sprawia ci to radośc i satysfakcje że coś własnego wyhodujesz tak jak w moim przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bardzo mi sprawia satysfakcję! A ile szczęścia:P e tam jedzenie:P

skoro to nie ma różnicy, to sobie jedną samicę zostawię i będę miała 1 samca i 3 samice:)

a reszte sprzedam-kase wydam na to jedzenie, które mi umknie:P chcesz może mieczyki? :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no tak 63l:(

a jak hodowałeś Mieczyki, to ile miałeś litrów? :D:D:D

Małe mieczyki jeszcze nie "wyszły" :P Ale bedą najprawdopodobniej takie jak samica, ponieważ samiec jest tych samych kolorków. Chyba, że wcześniej coś było mieszane?

Moja przyjaciółka ma chomiki i z bezowo-białego i brązowo-biało-z kapką czarnego wyszedł cały czarny i czarno-biały! :P

Więc może u moich rybek też będą jakieś kombinacje??? :P

 

 

Ile razy dziennie karmić samicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samice masz odmiany wagtail,samca też wiec powinny wyjść także wagtail,no może parę sztuk nie będzie miało tych czarnych płetw ale na mieczyki o czarnych bokach lub plamkach to bym nie liczył.

Co do akwa to miałem wtedy 72l. też mało ale mieczyki mi się rozmnażały w tym odmiana lirogon, mieczyki wychodziły duże ale jednak mniejsze niż powinny i to oraz wysoka śmiertelność szczególnie u samców było jednym z powodów zaprzestania ich hodowli.Teraz po powrocie do hobby dalej hoduje ryby z rodzaju xiphophorus ale już zmienniaki plamiste i wielobarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no 72l to i tak mało jak na mieczyki:(

czyli bd miała raczej kilka Wagtaili? :D:D:D to może sobie jedną samicę zostawię, albo nawet 2 i tą moją co mam bym oddała? i bym miała same wagtail... Bo ta moja samica druga to jest cała pomarańczowa... taka jak na zdjęciu pod moim nickiem, ta 1 od góry...

 

Duchu dzięki;) na razie samica pływa normalnie po środku, ale powoli. czasami się "chowa" na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...