Skocz do zawartości

Prośba o pomoc.


Aisulim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) dawno mnie tu nie było... niestety zajęcia dnia codziennego nie pozwalają na siedzenie na forum. Wpadłem do Was po pomoc bo wiem, że tu ją dostanę :)

Mam problem z glonami od jakiegoś czasu i nie bardzo wiem jak sobie z nimi poradzić i co jest przyczyną ich pojawienia się.

 

Opis zbiornika:

54l (60x30x30)

Oświetlenie: leddy tube 6W + 7.2W diversa ledy - 10h/dobę.

Filtracja: minikani 120 (gąbka + spiekane szkło) filtr czyszczony ostatnio ok roku temu.

Parametry wody:

Ph 7.4

Gh 12

Kh 7

No2 - 0

No3 - 5-7

Po4 - 1-1.5

 

Glony jak widać na poniższych fotkach są koloru brązowego i w miarę łatwo schodzą z liści. Glony głównie pojawiają się na środku akwarium w górnych partiach wody. Rośliny przy dnie i te po bokach nie mają glonów. Mam pewne przypuszczenia co to za glony ale nie chcę sugerować...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dajcie znać czy fotki ok bo wrzucam post z telefonu.

 

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów, a zwłaszcza Starych Dobrych Znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyglądają na brunatnice , z przyczynami to sobie pogdybamy:

- za niskie NO3 - rośliny głodują a ta akurat wszystko ciągnie z toni wody.

- może zdało by się otworzyć ten filtr i trochę te gąbki przepłukać, bo za duzo tam się tego już nazbierało (wskazywał by na to wysoki poziom fosforu).

- słabe światło,  niżej i po bokach jest za słabe dla glonów a roślina jakoś sobie radzi a na środku i pod powierzchnią razem z wyżej wymienionymi powodami glonom jest całkiem dobrze, tym bardziej że roślina teraz wegetuje i na jej liściach glony również znajdują pożywkę. Nie miałem nigdy takiego światła w akwa, więc nie mam porównania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Mapecie :) podaje KNO3 codziennie ale jak widać chyba muszę zwiększyć dawki. Co do filtra to nawet myślałem ostatnio że muszę go wyczyścić i rzeczywiście przez to po4 wysokie. Glony pojawiły się nie tak dawno. Wcześniej nie miałem problemu z brunatnicami raczej pojawiały mi się sinice na liściach. Jak wyszedłem z jednego to mam nowe :) nie ma czasu na nudę. Jeszcze raz dzięki za dobre rady.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...