Skocz do zawartości

Głupiki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz dobrze zarośnięte akwa i dobrze karmione ryby to nie musisz odławiać ale jak nie jesteś pewny to odławiasz samice gdzy już mają ciemny a raczej brązowy brzuch po wykocie rybek będziesz widział biały różowy brzuszek . A tak długo trzymasz aż będą na tyle dużę że nie zostaną zjedzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

sa takie kotniki z przegroda na 2 samice. ale kochani jesli macie jeszcze okazje odsprzedawac mlode to jest sens troski i kazdego mlodego, ale jesli chcecie tylko dla wlasnej satysfakcji odchowac mlode to lepiej zostawic je na laske losu w akwarium niech sie wykoci samica. a jesli masz duzo roslinek w akwarium mlode dadza sobie rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: kotnik po drugie: GUPIK a anie głupik. możesz zrobić tak: masz kotnik, do kotnika, na wys. 2-3cm od dna włóż siatkę z grubymi oczkami, na tyle grubymi, żeby wszedł między nie narybek. Jakk samiczka urodzi, to narybek spłynie na dno i będzie niedostępny dla innych samic i dla matki. Najlepiej jakas druciana siateczka. A rybki do kotnika kiedy będą sprawiały wrażenie zmęczonych i będą się chować w akwarium. Plamka powinna być mocno czarna albo brązowo-czarna, nie dawaj za wcześnie bo ryba się zestresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdczepię się pod temat:

 

czy jest możliwość,że samica gupika nie donosiła ciąży i czy to mogło być powodem jej śmierci?

Kilka dni temu zauważyłem,że moja samiczka jest "zaciążała".Z dnia na dzień brzuch jej sie powiększał,ale wczoraj gdy wróciłem z pracy zauważyłem,że rybka zdechła, a jej brzuch był bardzo nabrzmiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,to jest największy grzech w hodowaniu tej ryby,wyrokować po plamie kiedy ryba urodzi ponieważ wkrótce po urodzeniu u gupików znowu zaczyna pojawiać się plama ciążowa.Dlatego nie powinno wysuwać się zbyt pochopnych wniosków bo potem w kotniku trzymają biedną rybke 3 tyg.albo i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...