Skocz do zawartości

[96l] Road to the NA


kolo123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym przedstawić wam moje akwarium, które jest nieudolną próbą stworzenia naturalnego akwarium.

Co do obsady będzie ona korygowana jak tylko kupie testy.

Wszelkie opinie, propozycje co zmienić i jak dalej prowadzić akwarium mile widziane.

Wczoraj zrobiłem mały restarcik i dzisiaj zdecydowałem się zaprezentować co z tego wyszło.  :mrgreen:

(pH 7,5)

Baniak 

80x30x40h = 96L

 

 

Obsada;

15 x Neon Innesa

10 x Kardynałek Chiński 

XXX krewetki red cherry i tiger 

2 x helenki 

 

Roślinki;

 

Kabomba

Kryptokoryny

Wgłębka 

Mech jawajski

Gałęzatka 

Lilaeopsis brasiliensis

Litorella uniflora 

 

Oświetlenie

 

2x 7,5 W led żarówki o barwie 6500K 

 

Filtracja

 

FZN-1 

 

Ogrzewanie

 

Diversa 100W (temp.24-26C)

 

(Zdjęcie słabe...  :roll: ale tylko takie mogę moim sprzętem zrobić)

post-10515-0-37646300-1455465311_thumb.jpg

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raiders kardynałki chwilowo ;) pewnie jeszcze tylko ten tydzień zabalują i idą do sąsiada. 

A co do filtracji nie wiem ale nigdy nie narzekałem. Jak wydrukuje trochę zielonych to postaram się zmienić na razie drukareczka mi padła :)

 

Poszedłem do sąsiada i załatwiłem testy na pH wyszło 7.5. Co Wy na to ?

 

EDIT:

 

Rozpocząłem podawanie nawozów i carbo.

Czy polecacie nawożenie solami ?

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastała mała zmiana w obsadzie, a mianowicie kardynałki zrobiły wyjazd gupiki jak troszkę podrosną małe też oddaje.

P. Ramireza zawitały do akwarium (parka) i już zdążyły nabroić pozbyły się całej wgłębki z kamieni..., ale takim rybkom jestem w stanie to wybaczyć.

Dokonałem pomiaru pH po dodaniu torfu do filtra wyszło 6,8. Temp. wody 26st.

Jutro szykuję się żeby dołożyć jeszcze jedną żarówkę LED. 

Mam też małe pytanko do was z czego zrobić trawniczek chciałbym część tej ścieżki zasłonić jest ona zdecydowanie za szeroka.

Myślałem nad Eleocharis acicularis / Glossostigma elatinoides. ( i jakie roślinki polecacie na tył, lub co ewentualnie zmienić) 

Proszę o pomoc.  :razz:

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka temperatura dla Neonów Innesa.

Hmmm... Może dlatego Neonów Innesa nie można łączyć z Ramirezami. Innesa potrzebuje wody poniżej 24*C, a Ramireza powyżej 25*C.

No widzisz poczytałem troszkę na ten temat niektórzy mówią że można, niektórzy że niemożna. W tym jest kłopot na pewno jak zobaczę jakieś negatywne zachowanie u neonów postaram się je przenieść do innego zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zdecydować się na neony czerwone? One lubią takie temperatury i nie trzeba będzie zgadywać, czy im się podoba, czy nie...

 

Jak ustabilizuje warunki w 60l akwarium neony pójdą do niego w tym zostaną pielęgniczki a wtedy będziemy się zastanawiać nad obsadą docelową.

 

Rozumiem wasze negatywne odczucia w sprawie neonów, ale czy możecie mi podesłać lika skąd bierzecie informacje na temat optymalnych warunków ich życia ?

 

Ja czytałem o tych dwóch rybkach w książce ( i może to był mój błąd) i na forach ( co prawda forum o akwariach roślinnych ... ) i wielu akwarystów łączyło oba gatunki bez uszczerbku na zdrowiu któregoś z nich.  

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustabilizuje warunki w 60l akwarium neony pójdą do niego w tym zostaną pielęgniczki a wtedy będziemy się zastanawiać nad obsadą docelową.

 

Rozumiem wasze negatywne odczucia w sprawie neonów, ale czy możecie mi podesłać lika skąd bierzecie informacje na temat optymalnych warunków ich życia ?

 

Ja czytałem o tych dwóch rybkach w książce ( i może to był mój błąd) i na forach ( co prawda forum o akwariach roślinnych ... ) i wielu akwarystów łączyło oba gatunki bez uszczerbku na zdrowiu któregoś z nich.  

Przypuszczam, że po prostu następowała pomyłka - innesy łatwo pomylić z czerwonymi. Ale skoro i tak innesy trafiają do 60tki to tematu właściwie nie ma ;) Potem tylko możesz rozważać, czy te czerwone neony chcesz, czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...