Skocz do zawartości

Wybór mikroskopu


Blueza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie będą zadowolone, bo on również będzie trzymał ciepło lubne zwinniki z zimno lubnymi neonemi (neon innesa to ryba subtropikalna), z tego całego Twojego zestawu muszą wylecieć tylko neony i kosiarki, reszta może zostać.

Pomiomo tego że ramirezki to CW a nie BW ale z braku laku mogą zostać.

 

 

Rozglądnij się za mikroskopem, powiększenie jakie Cię ma interesować to od x40- maxymalnie x1000 (będzie więcej to będzie, ale nie będziesz z tego korzystać), zwracaj uwagę żeby stół był przesówany i płynnie można było ustawiać ostrość (śruba mikrometryczna).

 

Cosik takiego powinno dać rade 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00Q62XATY/ref=s9_simh_gw_p421_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=1PDKEAJ1AF5TYTVG78J6&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=577048787&pf_rd_i=desktop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dał by radę, duży plus że ma kamerkę jak coś byś nie rozpoznał to robisz zdjęcie, ewentualnie nagrywasz filmik i ktoś wtedy jest w stanie Ci pomóc, ale nie widzę żeby miał śrubę mikrometryczną, więc może być ciężko z ustawieniem ostrości w szczególności liczy się to przy powiększeniach rzędu x400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dał by radę, duży plus że ma kamerkę jak coś byś nie rozpoznał to robisz zdjęcie, ewentualnie nagrywasz filmik i ktoś wtedy jest w stanie Ci pomóc, ale nie widzę żeby miał śrubę mikrometryczną, więc może być ciężko z ustawieniem ostrości w szczególności liczy się to przy powiększeniach rzędu x400.

Od podstawówki nie miałem do czynienia z mikroskopem.

http://www.amazon.co.uk/dp/B014Q6UD8W?psc=1

Nie wiem czy ten się nadaje czy nie ?

Jak nie to czy mógł byś podać jakiej firmy mam szukać i jaki model.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten już by był super, tylko nie ma kamerki.

 

Ja teraz używam : AmScope B120C-E1, jest on niedopracowany przy większych powiększeniach (x400 i powyżej (powyżej rzadko kiedy używam)) ale jakoś na nim daję radę.

 

Kiedyś miałem taki jak dla dzieci to myślałem że go ... do ustawiania ostrości potrzebowałęm wiadro nerwosoli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten już by był super, tylko nie ma kamerki.

 

Ja teraz używam : AmScope B120C-E1, jest on niedopracowany przy większych powiększeniach (x400 i powyżej (powyżej rzadko kiedy używam)) ale jakoś na nim daję radę.

 

Kiedyś miałem taki jak dla dzieci to myślałem że go ... do ustawiania ostrości potrzebowałęm wiadro nerwosoli. :)

 

Ten już by był super, tylko nie ma kamerki.

 

Ja teraz używam : AmScope B120C-E1, jest on niedopracowany przy większych powiększeniach (x400 i powyżej (powyżej rzadko kiedy używam)) ale jakoś na nim daję radę.

 

Kiedyś miałem taki jak dla dzieci to myślałem że go ... do ustawiania ostrości potrzebowałęm wiadro nerwosoli. :)

Z kamera by ułatwiło na pewno chyba poszukam jakiegoś z kamerka będzie droższy ale będe mógł zawsze zapytać co to za stworzonko na szybce 

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...