Skocz do zawartości

[12l] Krewetki


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiącach przerwy postanowiłem ponownie przywrócić do życia moją 12l kałużę.

Start 12.01.16

 

12l 30x20x20cm

Kaskada Aqua Clear 20 - ceramika + gąbka + włóknina

Grzałka 25W

Oświetlenie LED 3W. Dziś wymienione na Dennerle Nano Amazon Day 9W 6000K

CO2 z bimbrowni

Podłoże JBL Aqua Basis Plus + Dennerle Nano Gravel Black 0.7 - 1.2mm

 

Rośliny In-Vitro dla uniknięcia niespodzianek.

Glossostigma Elatinoides

Jancus Repensa

Na chwile obecna Glosia "poszła w górę", Jancus stoi praktycznie w miejscu. Dlatego zdecydowałem się na wymianę oświetlenia.

 

Jeśli przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie niespodzianek to zamieszkają tutaj Krewetki i Świderki. Myślałem tez o 2 samcach Endlera, ale litraż jest delikatnie mówiąc skromny...

 

W dniu startu

post-9865-0-31722400-1454354302_thumb.jpg

 

Obecnie

post-9865-0-65607800-1454354339_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W​ zbiorniczku zamieszkało 7RC. Widać efekty zmiany oświetlenia, Glosia zaczęła iść po podłożu, a nie jak wcześniej ku górze. Zmieniłem również kostkę lipowa na nano dyfuzor drabinkowy od Dennerle. Zastanawiam się nad podawaniem ProFito w dawce 1ml/tydzień.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mile słowa

 

uważaj na jancusa - on rośnie duży ;)

Póki co wzrost jest symboliczny. Za to Glosia zaczyna ładnie rozchodzić się na boki.

 

Czy grzałka musi tam być? Jaką temperaturę masz w pokoju?

Niestety musi i jest do wymiany bo aktualny chińczyk wariuje i nie jest w stanie ogrzać powyżej 22 stopni. W chwili obecnej temperatura w pokoju pod moja nieobecność i w nocy spada grubo poniżej 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pewnie się zdziwicie, ale to male coś ciągle funkcjonuje i ma się dobrze, Glosia opanowała zbiornik w 100%. Gdzieś tam śmigają 2 Slimaki Rogate i doskonale czyszczą to co ewentualnie pojawia się na szybach i kamieniach. Podaje ProFito 1ml/tydzien i CO2 z bimbra.

 

post-9865-0-76147900-1463514580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...