Skocz do zawartości

Osram fluora - czy ma to sens?


Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili mam w akwarium 112l. dwie świetlówki T8 aqua glo i power glo po 20W każda. Zastanawiam się nad czymś innym między innymi T5 2x24W tylko wtedy musiałabym chyba zamontować całkiem nowy zestaw, czy istnieje możliwość wykorzystania tego zestawu, który jest obecnie?

Ewentualnie:

Czy w tym zestawie świetlówek jakie mam teraz jest sens wymienić jedną z nich - którą - na Osram flora T8 18W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja całe życie jadę na zwykłych oprawkach nigdy nic mi się nie zepsuło nawet w najbardziej duszne dni kiedy woda wręcz kapała po świetlówkach od parowania. ewentualnie obklejam taśmą izolacyjną. :)

 

ze świetlówek to mam tylko kilka daylightów 6500 36W t8 jakaś leuci aquarium colour 36w i osram fluorę dwie sztuki po 36w z philipsa mam 840 i 865 (chyba są jeszcze) 18W ale te akurat są używane przez 3-4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wrócę z urlopu to zaciągam męża do roboty...

Szkoda roślin a inwestycja niewielka... przynajmniej tak mi się wydaje! ;)

 

Czy ten zestaw od razu montuję do pokrywy?

 

http://allegro.pl/item660778597_oprawa_ ... _adma.html

 

tak na gotowca :D Żadnych stateczników, lutowania itp. Montujesz na stałe pod pokrywę i wymieniasz świetlówkę na docelową. Nawet ma to swój plus, bo możesz światło podzielić na dwie grupy niezależne i zapalać dodatkowe oświetlenie w krótszym czasie. np oświetlenie dzienne ustawiasz np od 10-21, a tą dodatkową od 11:30 - 20:00. takie stopniowe dawkowanie światła pozytywnie wpływa na stres ryb i wzrost roślin (tak się naczytałem - ile w tym prawdy? niech Kirysek potwierdzi :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...