Skocz do zawartości

FZN-3 warczy


TLB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie mam problem z ową kaskadą, mianowicie dzisiaj trochę ją czyściłem i po podłączeniu zaczęła trajkotać/warczeć itd. Wiadomo, że ta kaskada do cichych filtrów nie należy ale hałas jest spory. Nadmienię, że o ile na niskich obrotach chodzi "cicho" tak po przekroczeniu połowy mocy jest hałas. I moje pytanie brzmi czy to kwestia wirnika czy filtr do wymiany? Woda w jakiej pracuje filtr ma 18Gh i jest zamontowany w mojej Tanganice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuurei, dzięki za radę ale czyściłem kilka razy... I właśnie dlatego założyłem temat bo wydało mi sie to nienaturalne. Tak swoją drogą wirnik miał trochę kamienia na tym ceramicznym pręciku, na którym obraca się "wiatraczek". Myślałem, że jak zdrapię ten kamień, bo on blokował troche pracę, to wróci wszystko do normy, ale nic to nie dało.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, to chyba przyjrzę sie temu wirnikowi. Dzięki za za zainteresowanie tematem. Mam jeszcze pytanie, jak w zoologu nie będzie wirnika pod ten konkretnie model to mogę użyć innego?

 

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora wyczyszczona i ukruszony nie jest nigdzie. Spróbuję tą wazeliną posmarować ale, może i głupie pytanie zadam ale jak to powiadają "kto pyta nie błądzi" mianowicie, które elementy posmarować? ten ceramiczny trzpień czy te magnetyczne elementy?

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że już trzeci mój post z rzędu ale poprostu nie bardzo wiem co mam robić. Kaskada warczy mimo czyszczenia i posmarowania wazeliną(kosmetyczną ). Ponawiam pytanie jeżeli bym nie dostał w sklepie wirnika do "trójki" to moge użyć innego?jeżeli tak to jakiego? Czytalem kiedyś, dawno temu, tu na forum, że ktoś zamontował w "trójce" wirnik od "dwójki" i chodziło cichutko. No chyba, że warto pomyśleć o nowym filtrze...chociaż tego wolał bym uniknąć skoro da się ten naprawić.

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...