Skocz do zawartości

Jak włożyć wkłady do filtra zewnętrznego HW- 302?


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie a mianowicie zakupiłem Filtr zewnętrzny kubełkowy HW-302 1000l/h do mojego akwarium 120l  jest to mój pierwszy filtr zewnętrzny . Filtr ten ma  trzy koszyki . Otrzymałem do niego WKŁAD GĄBKOWY - 3 SZT + gratisowo 3x wkłady takie jak :

- WKŁAD - WĘGIEL  AKTYWNY – 1 SZT

- WKŁAD - ZEOLIT – 1 SZT

- WKŁAD - BIOMINET – 1 SZT

I mam teraz kilka pytań :)

1,Czy te 3x gąbki mają zostać na spodzie koszyka a dopiero na tą gąbkę ułożyć wkłady?

2. W koszyku pierwszym patrząc od góry włożyłem węgiel po uruchomieniu go najpierw leci brudna woda i ten węgiel przez węże wylatuje potem woda leci czysta lecz co jakiś czas wylatuje węgiel i dziury od deszczownicy się zapychają co zrobić mam? wyjąć go może i ostatni koszyk zostawić pusty z samą gąbką ( niedługo włożę tam ceramikę ona jest trochę większa to może nie będzie wylatywać ) ?? ;c

3. Czy deszczownica ustawiona z lewej strony akwarium ( boczna szyba )  1 cm pod taflą wody a wylot skierowany w stronę tafli wody to będzie dobrze? Będzie napowietrzać wodę ? Skimmer i rurka zasysająca wodę jest ustawiona po prawej stronie ( bocznej szybie  ) .

4.Czy te wkłady mogą być luzem włożone czy w jakiś woreczkach?  Bo teraz widzę że niektórzy mają w woreczkach ? Bo ja je luzem włożyłem ?

 

Proszę  o pomoc z góry dziękuje :)

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działąch! Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podmienił wszystkie wkłady na ceramikę ale jak koniecznie chcesz użyć tych z kompletu to sprawdź czy wody nie zatwardzają. Węgiel i zeolit wtedy w woreczek pończochę.

Tak gąbki na spód.

Węgiel jak już umieścisz w woreczku konkretnie trzeba przepłukać.

Deszczownica i zasys ok. Ja bym założył gąbkę na zasys i zrezygnował ze skimmera.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podmienił wszystkie wkłady na ceramikę ale jak koniecznie chcesz użyć tych z kompletu to sprawdź czy wody nie zatwardzają. Węgiel i zeolit wtedy w woreczek pończochę.

Tak gąbki na spód.

Węgiel jak już umieścisz w woreczku konkretnie trzeba przepłukać.

Deszczownica i zasys ok. Ja bym założył gąbkę na zasys i zrezygnował ze skimmera.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie :) Założę pończochę a zamiast węgla dam ceramikę :) Zeoli i Biominet też dam  w pończochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest Ci zbędny. Nie dawaj go do filtra. On służy tylko do chemicznego oczyszczania wody po chorobie/leczeniu. Tak jak przedmówca radzi, do filtra docelowo daj tylko gąbkę i resztę wypełnij ceramiką.

no dobra :) A jak włożę zeolit , biminet i ceramikę w pończochę to bedzie dobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A mam takie pytanie gdzie mozna ją kupić?

A gdzie kupiłeś filtr? W zoologu, w każdym akwarystycznym online, na allegro. Najlepszą ceramiką jest chyba sera seporax, ale możesz używać też tańszej. Każda powinna spełnić swoje zadanie. Dobrym rozwiązaniem jest też filtr biologiczny z lawy wulkanicznej. Ludzie po przejściu z ceramiki na lawę zauważają poprawę stabilności warunków. Potrzebujesz ok 3-4 litrów. Lawę możesz kupić tutaj:

http://sklep.wulkangarden.com/aquazeolava-filtraline/18--aqualava-filtr-biologiczny-wklad-do-filtrow-kubelkowych-1-litr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...