Skocz do zawartości

tetra ex1200


Rekomendowane odpowiedzi

posiadam filtr tetra ex 1200 do 2ool i zastanawialem sie czy by nie mozna było uzyc filtra jako odmulacza .. czy zabardzo bym nie nawalił syfu do filtra hmm zawsze uzywam normalnego odmulacza i spuszczam 40l wodu co ogranicza czas odmulania szczegulnie jak sie ma duzo roslin ikorzeni na dnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry pomysł... musiałbyś mieć rurę ssącą na miękkiej rurce... lepszy chyba jest odmulacz-odkurzacz. wykorzystujesz napowietrzacz i przewalasz wodę z brudem przez sitko. Nie martwisz się, że już koniec, bo za dużo wody spuścisz. Możesz sobie do woli czyścić i tam gdzie chcesz, bo jest zgrabniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeprowadzałęm coś takiego z moim jbl i powiem że działało :)

 

zrobiłem tak że zamontowałem rozwidlenie przewodu ssącego. na kazdym ramieniu mam zaworek.

na stałe jest otwarty ten co ciągnie normalnie a jak chce odmulić to podpinam odmulacz i zmieniam ustawienie zaworów -> otwieram ten odmulacza a zaykam ten który jest na stałe

 

wada takowego rozwiązania jest taka że w kilkanaście minut niemalże zapycham filtr i trzeba częśc wkładów potem pzepłukać w czystej wodzie z akwa

 

ale to i tak uważam to za lepsze niż zciąganie z dna syfu bo zanim całe dno bym odkuszył to by mi wody brakło w akwa a takie małe odmulacze "na bąbelki" to mi nie działały za dobrze ;/

 

 

dodaje zdjęcie mojej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tez o to czy nie bede musiał czesciej wymieniac wkładów we wfiltrze nie chce niepotrzebnie rozszczelniac filtra slyszałem ze czasami potem ciekna tetry :(

 

edit

 

oj widze ze nie ma za duzo uzytkownikow tetry wrr.....

 

Mod: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jednoznaczne... jeżeli odmulasz filtrem, to gdzieś ten syf musi się zbierać... Jak zasyfisz filtr to trzeba go umyć w wodzie spuszczonej, a później dolać odstanej. Na cieknącą tetrę daje się nowe uszczelki, ale zbyt częste otwieranie i czyszczenie kubełka wyjałowi go doszczętnie... Mówi się, ze kubeł powinno się czyścić nie wcześniej jak po dwóch miesiącach. Zależy od obsady i ilości zanieczyszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie do takiego "eksperymentu" skłoniło rozumowanie takie ze woda przepuszczona przez filtr przechodzi przez wszystkie złoża a nie tylko przez siateczkę w woreczku odmulacza

dno odmulam filtrem zawsze przed jego czyszczeniem :) czyli nie martwi mnie zapchanie złoża bo i tak mam zamiar je czyścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...