Skocz do zawartości

zawory zwrotne przy filtrze


tasiek25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z filtrem zewnętrznym. Posiadam filtr penn-plax cascade 700. Często brakuje u mnie prądu dosłownie na kilka sekund i wtedy filtr robi kałuże pod sobą. Woda wycieka przy zaciskach przez uszczelki. Domyślam się, że wtedy jest ciśnienie  w środku i po prostu filtr "rozsadza". Nie zawsze jestem blisko akwa i przychodząc do domu mam niespodziankę. Myślałam o zaworach zwrotnych takich jak przy napowietrzaczu. Ale jakie, gdzie je zamontować aby było dobrze i czy to mam sens???. Może macie jakieś inne pomysły. Filtr już mam kupe lat... może czas na nowy, lecz boje się o takie same efekty. pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem nie wynika z ciśnienia, a tego, że woda "traci kierunek", więc niestety zawory zwrotne nie bardzo mają szanse pomóc. Za to wymiana uszczelek lub nasmarowanie ich wazeliną jak najbardziej.
Jeśli często masz problemy z prądem to może warto pomyśleć o jakimś zasilaniu awaryjnym? Częste przerwy potrafią niszczyć sprzęt, więc dobrze byłoby się przed tym zabezpieczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, UPS musiał by być bardzo dobrej jakości bo silniki muszą dostawać w miarę ładnego sinusa, standardowe do pctów takie nie są bo zasilacz impulsowy właściwie sinusa w ogóle nie potrzebuje. Nie demonizował bym też ze zużyciem się sprzętu. Co najwyżej sprzęgło na wirniku się urobi. Wirnik to nie jest duży koszt.

Co do tematu, filtr jest po prostu nie szczelny, dopóki pracuje tego za bardzo nie widać bo woda która do niego spływa jest pompowana w górę. W momencie jak ten proces ustaje gdzieś się ta woda musi podziać więc wypływa nieszczelnościami.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry zwykle działają podciśnieniowo - ciśnienie jest dopiero za wirnikiem na wężu z wodą powracającą do akwarium (zabezpiecza to przed "wydmuchaniem" uszczelek w filtrze.

Założę się, że często podczas pracy filtr Ci chrzęści, czyli zasysa powietrze, więc zaproponował bym to samo co Yuurei, wymianę uszczelek na nowe lub zmianę filtra, ten niedługo nawet podczas pracy zacznie ciec.

 

Witold powiem Ci, że kiedyś nie miałem prądu ponad 20 h i siedziałem i "wachlowałem" łyżką tafle wody, ile ja wtedy bym dał za UPS-a. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam co tu zrobić i raczej zdecyduję się na nowy filtr. Pentax głośno "chrzęści" może to już czas na niego. Wypatrzyłam sobie Unimaxa 500.

Odnośnie UPS, sprzedawca w moim sklepie zapewnia mnie, że przy tym filtrze nie będę miała problemów z wodą i przeciekami. nie wiem czy warto mu wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...