Skocz do zawartości

Krasnorosty


soomichael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, raz na jakiś czas w akwarium mam atak krasnorostów. Jaka ryba lub krewetka może skutecznie je wyjadać? 

112L 

-20 fantomów czarnych 
-10 neonów czerownych 
-2 malutkie skalary (tak wiem za mały, potem idą do 220L) 
-6 kirysków 

Dużo roślin(nawet bardzo) 

Nawożę rośliny, dodaje CO2. światło 0,6w/l.

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działach, nie jest to naprawdę trudne, krasnorosty na pewno nie należą do ryb. Przenoszę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przyczyn powstawania krasnali ..za pewne jest to zła filtracja (słaba)  lub złe nawożenie  ,za małe podmiany  itp id

Czym nawozisz i w jakich ilościach

Jakie masz parametry w wodzie (po4 ,no3 ,fe ....)

Ile co 2 ?

 

 

Odrobina krasnali w zbiorniku nikomu nie zaszkodzi a dodaje to swój urok ,ale  jeśli chcesz z nimi walczyć  za wszelką cenę  to ustabilizuj  parametry ,polewaj punktowo zainfekowane rośliny carbo .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przyczyn powstawania krasnali ..za pewne jest to zła filtracja (słaba)  lub złe nawożenie  ,za małe podmiany  itp id

Czym nawozisz i w jakich ilościach

Jakie masz parametry w wodzie (po4 ,no3 ,fe ....)

Ile co 2 ?

 

 

Odrobina krasnali w zbiorniku nikomu nie zaszkodzi a dodaje to swój urok ,ale  jeśli chcesz z nimi walczyć  za wszelką cenę  to ustabilizuj  parametry ,polewaj punktowo zainfekowane rośliny carbo .

Filtracja to około 1400L/H 2 mocne filtry. Podmiana co tyg około 20%. Jednak szukam ryb i stworzeń ,które mogą je jeść, i prosił bym o odpowiedz na to pytanie ;)

Edytowane przez soomichael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtracja to około 1400L/H 2 mocne filtry. Podmiana co tyg około 20%. Jednak szukam ryb i stworzeń ,które mogą je jeść, i prosił bym o odpowiedz na to pytanie

Żadna ryba ani stworzenie   wodne nie je krasnali !

 

1400L/h to jest pomiar producenta  na pustym kuble ustawionym na równi z poziomem wody , w rzeczywistości tą wartość należy podzielić na dwa .jaki to kubeł ?hw203 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki masz filtry?
Miałem swego czasu chiński filtr wewnętrzny za 25zł o przepływie 1200l/h ale po zmierzeniu w jakim czasie napełni wiadro wyszło że przepływ to 200l/h...
Co do ryb wiem że kosiarka (a przynajmniej młode) zjada takie ustrojstwo.
Otoski i krewetki Amano pewnie też coś tam skubną. Jednak nic Ci po stworzeniach czyszczących jeśli nie pozbędziesz się przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtracja to około 1400L/H 2 mocne filtry.

 

 

.za pewne jest to zła filtracja (słaba)

Raidersowi nie chodziło o przepływ filtrów tylko ich pojemność (bardziej tu chodzi o ilość medii biologicznych na których osiedlają się bakterie), podmiany też mają dla krasnali bardzo duże znaczenie.

Jeżeli występują głównie tam gdzie "dmuchają" te Twoje filtry, to jest to akurat normalne, bo one również lubią szybki nurt wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna ryba ani stworzenie wodne nie je krasnali !

 

1400L/h to jest pomiar producenta na pustym kuble ustawionym na równi z poziomem wody , w rzeczywistości tą wartość należy podzielić na dwa .jaki to kubeł ?hw203 ?

U mnie redki jedzą krasnale i brunatnice i co ciekawsze wolą je od glonów zielonych. Nawet kiedyś foty pokazywałem. Nie pozbywają się ich trwale ale jednak.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...