Skocz do zawartości

200 l hartowane 5mm


arsed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kumpel dał mi jego stare akwarium. Wymiary to 114 x40x40 ze szkła hartowanego 5mm jest ono bez wzmocnień. Ja się tego boję zalać doradzić mi jak wstawić wzmocnienia i jakie. Dodam że akwarium będę rozbieral i kleil od nowa bo jest porozszczelniane. Ze szkłem nie ma problemu mam dosyć sporo tak ze materiał jest teraz tylko jakie wymiary wzmocnień i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne w sklepach są ze zwykłej 6mm więc ta powinna wytrzymać. Dlaczego nie? Szyba hartowana jest mocniejsza niż zwykła wytrzymuje większe obciążenia i uderzenia jedynie co kanty są słabym punktem ale u mnie będą osłonięte.

Tylko gdzie wzmocnienia i jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne w sklepach są ze zwykłej 6mm więc ta powinna wytrzymać. Dlaczego nie? Szyba hartowana jest mocniejsza niż zwykła wytrzymuje większe obciążenia i uderzenia jedynie co kanty są słabym punktem ale u mnie będą osłonięte.

Tylko gdzie wzmocnienia i jakie.

No właśnie tych uderzeń o kanty warto się bać, ok górny osłonięty, ale co jak uderzysz w róg akwarium? Normalne się wyszczerbi, z hartowanego pójdzie cała szyba.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie zbiorniki o długości 100cm (standard 100x40x40 lub 100x40x50cm) są klejone z szyby 8mm, a nie 6mm.

Też bym nie kleił zbiornika z hartowanego szkła. Jestem hardcorem, ale aż tak to nie :) W dodatku takie akwarium to akurat nie duze koszta (Szkło). Lepiej skleic od podstaw z normalnej szyby Float

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie zbiorniki o długości 100cm (standard 100x40x40 lub 100x40x50cm) są klejone z szyby 8mm, a nie 6mm.

 

Też bym nie kleił zbiornika z hartowanego szkła. Jestem hardcorem, ale aż tak to nie :) W dodatku takie akwarium to akurat nie duze koszta (Szkło). Lepiej skleic od podstaw z normalnej szyby Float

O jakich kosztach byśmy rozmawiali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od ceny szkła i jakie szkło bedziemy brać to 200-250zł z silikonem powinno być za 100x40x50cm. Mówie o cenach w Krk. Nie wiem jak w innych miastach.

zalałem ten zbiornik który mam z 5 mm i powiem ci ze 4 h lezy woda i odgiecie wynosi tylko 1,5 mm z jednej strony czyli na calosci 3 nie jest to duzo z tego co czytałem to szyba hartowana odgiecie max to 4 mm wiec tu jeszcze jest zapas co sądzisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że jak się przeliczysz to masz w sekundę zawartość zbiornika na podłodze. Kilka razy mi pękł zbiornik i zawsze się dało uratować zawartość jak i mieszkanie. W twoim przypadku bym na to nie liczył.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arsed, jeżeli jedna osoba coś Ci pisze to możesz mieć wątpliwości, ale jak każdy napisał SZKŁO HARTOWANE NIE JEST ODPOWIEDNIE DO BUDOWY AKWARIUM to chyba jasne, że nie powinieneś zalewać tego akwa.

W przypadku pęknięcia zwykłej szyby masz czas na reakcję, akwa hartowane w przypadku uszkodzenia rozpryśnie się jak bańka mydlana i w sekundę masz zawartość akwa na podłodze.

Trochę wyobraźni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...