Skocz do zawartości

JBL e901 rozdzielenie wody


Kaalinkaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam filtr jak w temacie. Chciałabym rozdzielić strumień wody wychodzącej z filtra na wylot filtra (pod wodą) i deszczownicę, przy czym trójnik czy rozgałęźnik musiałby mieć przełączkę, aby w nocy np ustawić sobie strumień wody na wylot a w dzień, w celu lepszego napowierzania na deszczownicę.

Czy kto może robił coś takiego? Czy są w ogóle rozgałęźniki, które pozwalają na regulowanie przepływu wody pomiędzy wylotem i deszczownicą?

Czy w ogóle jest sens się w to bawić, czy też może lepiej podłączyć zwykły wylot filtra i dodać napowietrzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił tylko deszczownicę i nie bawił się w żadne trójniki ,napowietrzacze itd. Jeżeli natomiast boisz się nocnego plusku deszczownicy to daj jej wyloty na równi z poziomem wody w akwarium,tak by tylko powodowała ruch tafli. Takie natlenianie w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli natomiast boisz się nocnego plusku deszczownicy to daj jej wyloty na równi z poziomem wody w akwarium,tak by tylko powodowała ruch tafli. 

Wyloty deszczownicy umieść poniżej lustra wody i skieruj delikatnie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr jak w temacie. Chciałabym rozdzielić strumień wody wychodzącej z filtra na wylot filtra (pod wodą) i deszczownicę, przy czym trójnik czy rozgałęźnik musiałby mieć przełączkę, aby w nocy np ustawić sobie strumień wody na wylot a w dzień, w celu lepszego napowierzania na deszczownicę.

Czy kto może robił coś takiego? Czy są w ogóle rozgałęźniki, które pozwalają na regulowanie przepływu wody pomiędzy wylotem i deszczownicą?

Czy w ogóle jest sens się w to bawić, czy też może lepiej podłączyć zwykły wylot filtra i dodać napowietrzacz?

 

Z wodą jest już tak,że poleci tam gdzie mam mniejszy opór :) więc jedyne co to  trójnik wraz z zaworkiem sterowany twoją ręką  lub trójnik sterowany elektrozaworem.Pierwsze i drugie zbędne jeżeli zrobisz tak jak koledzy wyżej napisali ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...