Skocz do zawartości

Marniejąca kabomba


Twister78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sole są bardzo tanie, więc Ja proponuję kupić sobie wszystko co się może przydać czyli:

Koniecznie:

-KNO3

-K2SO4

-MgSO4 x 7H20

-KH2PO4

-Mikro np. intermag

-Kwas askorbinowy(zabezpieczenie rozbełtanych nawozów przed pleśnieniem i bakteriami)

-Sorbinian potasu(jw.)

 

Mniej koniecznie ale istnieje opcja, że Ci się kiedyś przyda(ze względu na cenę dorzucenie sobie tego po jednej sztuce to nie wielki wydatek):

-Chelat żelaza(w razie problemu z nadmiarem mikro przy jednoczesnym niedoborze żelaza, zdarza się, chociaż rzadko)

-CaCO3, MgCO3(węglany do podnoszenia KH)

-CaSO4x1/2H2O(podnoszenie GH)

-Carbo

-Chelat miedzi lub Cu2SO4(glony)

-H3BO3 kwas borowy(też glony)

 

Sole z pierwszej listy są praktycznie zawsze używane do nawożenia, ja kupowałem KNO3 po 2pln za 100g, jedna porcja nawozu idzie mi w jakieś 2 tygodnie i używam do jej zrobienia o ile mnie pamięć nie myli 3,4 g KNO3. Magnez i Potas idą trochę szybciej 20g i 10g. Fosfor idzie okrutnie wolno chyba 0,3g na 2 tygodnie. Zbiornik 100l. Mikro daję 1ml dziennie, kupiłem w opakowaniu pół litrowym. Za jakieś 50-100 złotych idzie zaopatrzyć się we wszystko na następne dwa lata jak nie dłużej.

 

Dobra opcja to kupienie sobie też wagi jubilerskiej, kosztuje bodaj 20-30 złotych i ułatwia życie.

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...