Skocz do zawartości

Marniejąca kabomba


Twister78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim akwarium. Mianowicie zaczęły się pojawiać glony (nitki oraz takie zielone jakby włosy), a kabomba która wcześniej rosła bardzo dobrze zatrzymała się oraz zrobiła bardzo łamliwa. Poniżej szczegóły zbiornika:
Akwarium 112l na ziemi ogrodowej i bazalcie.
Filtr kubełkowy unimax 250
Obsada 10 neonów innesa oraz 2 otosy + nieproszone ślimaki
Świecę 8h/24h.
Temperatura 24 st.
Dziś dolałem 2 ml carbo firmy aqua plant
Testów nie robiłem poza NO2. 3 tygodnie po starcie było 0.

W załączniku zdjęcie niestety w marnej jakości.

 

Co mam zrobić? I ewentulanie co kupić żęby wszysto było jak należy?

post-22726-0-76066900-1447516166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupić nawóz potas, czy kolejne testy wody? Jeżeli tak to jakie?

Żeby wiedzieć  co kupić i  co jest roślinom należało by zrobić testy .

Według mnie to masz rozwalony stosunek NO3 do PO4 i stąd glony śliczne  .

Wypadło by kupić test na Po4 ,NO3 i Fe ....brak potasu to tylko jeden element układanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ziemię i mało światła najbardziej prawdopodobny jest brak potasu który zablokował krzaki. Wygląda to zresztą na brak potasu. Ale pewny na 100% nie będę bez chociażby testu na NO3. Fe nie jest tak mocno konieczny chociaż fajnie było by wiedzieć co się z tym dzieje.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zakupie test na NO3 to będzie już można coś stwierdzić? W poniedziałek powinienem już go mieć.

Mam jeszcze jedno pytanko, jakiś tydzień temu zakończyłem kwarantanne ichtio z zooleka (jeden oto miał ospę).

Czy wkładanie węgla aktywnego jest konieczne? Czy po prostu wystarczą częstsze podmiany wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ziemię i mało światła najbardziej prawdopodobny jest brak potasu który zablokował krzaki. Wygląda to zresztą na brak potasu. Ale pewny na 100% nie będę bez chociażby testu na NO3. Fe nie jest tak mocno konieczny chociaż fajnie było by wiedzieć co się z tym dzieje.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Skąd wiesz ze ma mało światła ?

Glony się nie wzięły z braku potasu  to raz  a dwa  przy akwarium roślinnym  testy na PO4 ,No3 i Fe to podstawa .

 

Zresztą  zrobi jak zechce może lać  potas  i inne pierwiastki na oko ale to jego problemów nie rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki nawóz polecacie kupić?

 

Najlepiej i najtaniej by było kupić sole NO3 z alle. i rozrobić według kalkulatora, ale podejrzewam że sobie z tym nie poradzisz, więc pozostaje kupić Ci gotowy nawóz np. taki:

http://allegro.pl/easy-life-nitro-250ml-azotany-no3-najlepszy-i4963804794.html

stosować go według opisu producenta i kontrolować parametry za pomocą testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeżeli mam akwarium 112l to jaką ilość wody mam wpisać w kalkulatorze? 112 to jest po zewnętrznych wymiarach, dodatkowo dochodzi podłoże oraz wyposażenie. No i nigdy nie jest też zalane po sam brzeg.

Drugie pytanie, ile ppm tego azotu powinienem dolać? Dodam, że blyxa też zaczeła mi marnieć, a glony i slimaki wręcz szaleją :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewam codziennie 3 ppm nitro. Rośliny wydaje się, że wyglądają trochę lepiej. Te długie ciągnące się glony zrobiły się ciemnozielone. Poziom NO3 w akwa nadal na 0 poziomie.

 

Gałęzatka również jest cała w glonach, tak z ciekawości, to nie ona generuje takie glony (pomijam fakt, że sama jest glonem)?

Edytowane przez Twister78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gałęzatka to nie jest generator glonów.
Test w porządku? Kapnij trochę nitro do testu tak dla pewności. Jeśli tak, to rośliny ciągną porządne ilości azotu i trzeba dawać więcej ale uważaj bo w pewnej chwili skończy się co innego i wrócisz do punktu wyjścia.
Samym testem na NO3 nie powojujesz jak nie wiesz co i jak robić.  
Ile masz tam światła i czy podajesz CO2, twardość wody jaka?
W pierwszej fazie doprowadzania do porządku roślin może być tak, że glonom się to spodoba bo rośliny w kondycji marnej i jest ich mało. Trzeba usuwać ile się da i walczyć o jak najlepsze warunki dla roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...