Skocz do zawartości

Sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem.


mariusz861
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zapewne takich tematów jest sporo odnośnie sterowania oświetleniem i ogrzewaniem w akwarium, ale postanowiłem że dorzucę coś od siebie.

Jeśli piszę w nieodpowiednim dziale to proszę admina o przeniesienie i z góry przepraszam.

Podaję link do filmiku, którego jestem autorem. 

https://youtu.be/UlaNx1oj0EE

 

Mile widziane komentarze. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ?

Przekaźnik EASY - ok. 400 zł

Czujnik temp. z przetwornikiem - 140 zł

Zasilacz do EASY - 45 zł

Mikroprzełącznik - max 10 zł

 

Kabel do programowania - ok. 170 zł  lub jeśli ktoś nie chce ponosić dodatkowych kosztów można zaprogramować urządzenie bezpośrednio z klawiatury urządzenia ( tylko w przypadku urządzeń z wyświetlaczami).

 

Nie wliczam kosztów świetlówek, grzałek i wentylatorów bo to już zależy od wielkości akwa, itd.

W przypadku, gdy podłączymy się kablem mamy możliwość wizualizacji danych za pomocą oprogramowania OPC server - ale to taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1000 zl uhuhu . Myślę że wiekszość osób tyle nie wyda .

Cena wysoka ze względu na rodzaj zastosowanego sterownika.  Sam przekaźnik + zasilacz + kabel to 600zł. Myślę, że całość do zrobienia jest na Arduino za 500zł mniej lub na mikrokontrolerze Atmega za jeszcze mniej. Oczywiście wchodzi inny język programowania ale to potencjalnego kupca nie interesuje. Sam pomysł fajny i sam kiedyś zrobię coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik może i fajny ale z założenia takich rzeczy nie oglądam - wolę przeczytać relację lub fotorelację. Nie wiem co to za moda ostatnio że wszystko w formacie wideo.

Był tu na forum już jeden temat o kontrolerze do akwa. Łącznie z odczytem parametrów wody

 

With mobilephone sent.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...