Skocz do zawartości

Klejenie akwarium


Szlafrok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów na forum na imię mam Adrian i jestem świeżo zalogowanym forumowiczem
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Zdecydowałem się walczyć z klejeniem akwarium i moja walka chyba zdaje się na nic. Problem występuje taki, że po sklejeniu akwarium po pewnym czasie powstają pęcherzyki powietrza nie mam pojęcia z czego to się bierze na początku po sklejeniu nie ma śladu powietrza. Silikon jaki używam to Soudal przeznaczony do klejenia akwariów. Szyby czyszczone acetonem następnie suchą szmatką. Dołączam zdjęcia na jednym powietrze w spoinie dolnej akwarium na drugim wzmocnienie poprzeczne w akwarium. Odkleiłem i czyściłem szyby na nowo po sklejeniu nadal pojawiają się ślady powietrza. Zauważyłem też, że szkło które zamówiłem ma nie wszędzie takie dziwne delikatne jakby frezy.

Prosiłbym o pomoc kolegów w tym temacie.

Pozdrawiam Adrian
post-23381-0-65308400-1446479504_thumb.jpg
post-23381-0-91210900-1446479518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon się skurczył po klejeniu. Nie wygląda to groźnie- po prostu brzydko. 

a czy może to być problem silikonu? Zamówiłem silikon den braven jeszcze i zobaczę czy będzie różnica bo skleiłem ponownie soudalem i efekt ten sam pojawiły się miejsca powietrza. Poczekam na den bravena.

Edytowane przez Szlafrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu, w którym jest klejone mam 15 stopni. Naprawdę dziwna sprawa jak z archiwum x. Nie mam pojęcia co jest przyczyną. 

Pewnie jedna rzecz, a wali się cały system. Było na szybach trochę kamienia z wody, wyczyściłem to dokładnie potem szmatką bawełnianą, wyczyściłem acetonem następnie na sucho szmatką czystą. Zapodaję silikon, sklejam wszystko do kupy, dociskam i ściągam szpachelką silikon, nie pozostawiam okrągłego uszczelnienia. Myślę jeszcze o jednej rzeczy - papier pod akwarium czy on czasem nie zabiera wilgoci silikonu i dlatego on się kurczy. Papier może nasiąka wilgocią za szybko, a czytałem, że silikon dobrze wiąże w wilgotnym klimacie.


Prędzej wina zbyt dużej temperatury w pomieszczeniu, w którym kleiło sie akwarium aniżeli silikonu.

Jeszcze jeden myk może być temperatura nocą spada, nie jest stała i to powoduje te efekty uboczne.

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...