Jump to content

Akwarium 96l, podłoże


Recommended Posts

Witajcie. Mam malutkie pytanko. Jeżeli mam już filtr aquael minikani 80 oraz filtr, który tylko napowietrza wodę, to mogę kupić akwarium 96 litrowe, czy będzie jakiś większy problem? Wiem, że filtr zewnętrzny jest przeznaczony tylko do 80 litrów, ale warto spytać. Moje drugie pytanie, to jak zadbać o podłoże (rodzaj podłoża), aby rośliny, które na bieżąco będą dokupywał. Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się na przykład akwarium, które jest na tym zdjęciu: https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12189549_897778883642754_2004877378436165777_n.jpg?oh=3cad6ad3fc3fd08e7d2e989d5b1af682&oe=56CFCB5F

Link to comment
Share on other sites

oraz filtr, który tylko napowietrza wodę,

A co to jest za filtr?

Moim zdaniem, na samym minikani to mało. Gdyby okazało się, że ten filtr, który (jeżeli to bąbelki) niepotrzebnie napowietrza wodę to można by uzbroić w, np. gąbkę i wtedy są większe szanse. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli podoba Ci się akwarium, które przytoczyłeś i chcesz osiągnąć podobny rezultat, to musisz wiedzieć, że oprócz podłoża bardzo ważną rolę odgrywa światło. Jako podłoża możesz użyć substratu (jest to rozwiązanie najdroższe) albo zwykłego piasku lub drobnego żwiru, a pod rośliny wsadzić kulki gliniano-torfowe (rozwiązanie dobre i najtańsze). Do słupa wody warto wtedy dolewać potasu, którego zwykle szybko zaczyna brakować oraz carbo. Co do wspomnianego oświetlenia wypadałoby mieć 0,45-0,5W na litr pojemności akwarium. Idealne byłyby dwie świetlówki T5 o mocach 24W - jedna o temperaturze barwowej 6500K, druga 8500K i jest to maksymalne możliwe oświetlenie przy którym nie musiałbyś podawać dwutlenku węgla z butli. Myślę, że przy takim oświetleniu mógłbyś sobie pozwolić na takie rośliny jak Ludwigia Repens (wybarwia się na czerwono o małych wymaganiach sprzętowych) oraz mniej wymagający trawnik (np Eleocharis Parvula). Oprócz tego powinny dać radę rotala, bacopa i tym podobne rośliny. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...