Skocz do zawartości

NARYBEK KAKADU


BaniakMaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Żółtkiem łatwo zapaskudzić wodę - sugerowałbym artemię jako pierwszy pokarm dla narybku. Sera ma gotowe zestawy do hodowli w cenie niższej niż 5 zł za opakowanie, które wystarczy na kilka dni.
2. Generalnie nie jestem zwolennikiem odławiania narybku, ale jeżeli masz ciśnienie na wychów młodzieży i dodatkowo neony w tym samym zbiorniku, możesz próbować je odłowić (kotnik dodatkowo zabezpiecz np. pończochą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz butelkę po jakimś napoju.
Odcinasz dno robisz z niego stojak.
W korku wiercisz dziurkę przekładasz wężyk, podłączasz go do brzęczka.
Ma to wyglądać tak:

test-bottle.jpg

 

Często przez ten cały czas świeci się światło dla lepszego wyklucia.

1 Litr wody, szczypta sody oczyszczonej, podłączasz wężyk do pompki, jak to się wymiesza i napowietrzy dajesz płaską niepełną łyżeczkę do herbaty jajek artemii, znów czekasz chwile i dodajesz 2 łyżki do zupy soli akwariowej (lub jakiejś innej niejodowanej i bez antyzbrylacza), czekasz 24 h lub 36 h (w zależności od artemii jaką masz.

Odłączasz powietrze, czekasz chwilkę (puste jajka zaczną się unosić na powierzchni), spuszczasz tyle ile potrzebujesz do skarmienia przez ten sam wężyk na jakiś pojemnik z gęstą szmatką na wierzchu, przelewasz świeżą wodą (żeby wypłukać z niej sól), ja zawsze po tym moczę szmatkę w świeżej wodzie i cała artemia odkleja się od szmatki i skarmiasz młode. Strzykawka z kawałkiem wężyka, zaciągasz i wstrzykujesz to pomiędzy młode.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sera Artemia mix zawiera już sól, więc nie musisz jej dodawać. Wystarczy wsypać całą zawartość saszetki do słoika, dać napowietrzanie, grzałkę na ok 28-30 stopni i po ok. 24 h można odławiać larwy. Warto to robić w ciemnym pomieszczeniu przyświecając latarką z jednej strony słoika. Larwy masowo płyną do światła, tym samym można je łatwiej zassać strzykawką z wężykiem. Zassane larwy należy odcedzić ze słonej wody, np. na zwykłym filtrze od kawy nałożonym na słoik. Z filtra można już łatwo zebrać papkę z larw artemii i podać narybkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sera Artemia mix zawiera już sól, więc nie musisz jej dodawać.

Tego nie wiedziałem , ja miałem czyste jajka artemii.

 

I ja po prostu spuszczałem wodę z larwami przez wężyk którym napowietrzałem, moim zdaniem szkoda czasu na świecenie i ściąganie larw w jedno miejsce.

Można robić również tak jak Ty opisałeś,  ja zużywając dziennie 1 L artemii doszedłem, że tak jest szybciej i łatwiej z tym, że ja zawsze płukałem dodatkowo artemię świeżą wodą, bo narybek może nie za dobrze reagować na sól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...