Jump to content

Obsada Akwarium 112 l

Ray
 Share

Recommended Posts

Witam posiadam akwarium 112 litrów
6 x neon inesa
4 x Danio pomaranczowe
1 x gibiceps

Jakie rybki dodac aby ładnie wypełniły wszystkie partie akwarium mogą być  ławice i jakieś większe pary i jakie roślinki dodać aby to ładnie wspołgrało

Parametry wody 

temp 23 stopnie

ph  6,4 Gh 8 KH 6

zdecyduj się na jedną ławicę   w ilości x25-35 sztuk wygląda to dużo lepiej niż  po kilka rybek z różnych gatunków .

Teb gibiceps  to tu  nie pasuje  ta rybka potrzebuje min 250L a rośnie do  40cm  jak chcesz coś na dno to może  jakieś kirysy   lub otoski

Co dodać nie wiem bo niestety nie mam pojęcia jaki pomysł masz na swoje akwarium. Wiem natomiast co oddać,a mam tu na myśli zbrojnika dla którego ten zbiornik jest zwyczajnie za mały.
Daj jakieś zdjęcia akwarium i po krótce jakie masz wyobrażenie o jego przyszłym wyglądzie. Fajne masz parametry wody ale opcji obsady jest naprawdę wiele. Jakie masz podłoże itp.
Raiders pierwszy

Ja tu widzę dużo więcej ryb niż wymieniłeś.

11x neon innesa

6x danio

i do tego molinezje i gupik (a części ryb pewnie nie widzę).

Neony - woda miękka i kwaśna, temperatura max 24*C ze względu na to, że to ryba subtropikalna.

Danio - woda od miękkiej do twardej, pH około 7 i temperatura max 24*C.

Molinezje - woda raczej twarda, pH 7+, Twoje akwarium jest dla nich za małe - one potrzebują długich zbiorników.

Gupiki - woda od średnio twardej do twardej, pH 7+, temperatura max 24-25*C

Wyciąg sztuczną roślinę i coś co ma imitować chyba korzeń.

Wypadałoby też zmienić podłoże, ale to już inna historia.

Na Twoim miejscu zacząłbym na spokojnie, od nowa.

Ok to pomóżcie mi dobrze zacząć :D i pytanie - mam załozyć nowy temat osobno czy tu mogę was pytać co i jak robić i co potrzebuję :) jakieś bimbrownie, etc., itp. Może na początek rozpiszę co mam. Chyba, że zakładać nowy temat w innym dziale?

Pisownia./Miniu/

Póki co proponuję duuużo czytać o tym jak prawidłowo wystartować zbiornik, o cyklu azotowym, podłożu, itp., pozwolić mu dojrzeć, zmierzyć parametry i dopiero brać się za obsadę (do lektury polecam podpięte tematy w poszczególnych działach). Oczywiście kiedy coś będzie dla Ciebie niejasne lub będziesz się chciał czegoś upewnić to służymy pomocą na Forum (i tak, lepiej pytać np. o nawożenie w innym dziale niż obsada) :)

Ok to pomóżcie mi dobrze zacząć :D i pytanie - mam załozyć nowy temat osobno czy tu mogę was pytać co i jak robić i co potrzebuję :) jakieś bimbrownie, etc., itp. Może na początek rozpiszę co mam. Chyba, że zakładać nowy temat w innym dziale?

Pisownia./Miniu/

Jeżeli będziesz zaczynał od nowa, załóżmy, że masz już ustabilizowane parametry podobne do tych, o których pisałeś i nadal chcesz mieć neony, to pomyśl o pielęgniczkach ramireza, ja w 112l mam 16 neonów, 4 otoski i dwie pary ramirezek, jeśli myślisz o co2, to proponuję butlę, tylko do tego światło i nawożenie ale to na inny temat, pozdrawiam

Jeżeli będziesz zaczynał od nowa, załóżmy, że masz już ustabilizowane parametry podobne do tych, o których pisałeś i nadal chcesz mieć neony, to pomyśl o pielęgniczkach ramireza[...]

Polecasz łączenie subtropikalnych neonów innesa, dla których temperatura maksymalna to 24*C z ramirezami, dla których minimalna temperatura wynosi 25*C?

Polecasz łączenie subtropikalnych neonów innesa, dla których temperatura maksymalna to 24*C z ramirezami, dla których minimalna temperatura wynosi 25*C?

Przepraszam, ja mam neony czerwone, temp. 25-26 stopni, w tym zestawie akwarium działa 18 miesięcy

Edited by fixxer