Skocz do zawartości

Obsada Akwarium 112 l


Ray
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdecyduj się na jedną ławicę   w ilości x25-35 sztuk wygląda to dużo lepiej niż  po kilka rybek z różnych gatunków .

 

 

Teb gibiceps  to tu  nie pasuje  ta rybka potrzebuje min 250L a rośnie do  40cm  jak chcesz coś na dno to może  jakieś kirysy   lub otoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dodać nie wiem bo niestety nie mam pojęcia jaki pomysł masz na swoje akwarium. Wiem natomiast co oddać,a mam tu na myśli zbrojnika dla którego ten zbiornik jest zwyczajnie za mały.
Daj jakieś zdjęcia akwarium i po krótce jakie masz wyobrażenie o jego przyszłym wyglądzie. Fajne masz parametry wody ale opcji obsady jest naprawdę wiele. Jakie masz podłoże itp.
Raiders pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę dużo więcej ryb niż wymieniłeś.

11x neon innesa

6x danio

i do tego molinezje i gupik (a części ryb pewnie nie widzę).

 

Neony - woda miękka i kwaśna, temperatura max 24*C ze względu na to, że to ryba subtropikalna.

Danio - woda od miękkiej do twardej, pH około 7 i temperatura max 24*C.

Molinezje - woda raczej twarda, pH 7+, Twoje akwarium jest dla nich za małe - one potrzebują długich zbiorników.

Gupiki - woda od średnio twardej do twardej, pH 7+, temperatura max 24-25*C

 

Wyciąg sztuczną roślinę i coś co ma imitować chyba korzeń.

Wypadałoby też zmienić podłoże, ale to już inna historia.

 

 

Na Twoim miejscu zacząłbym na spokojnie, od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co proponuję duuużo czytać o tym jak prawidłowo wystartować zbiornik, o cyklu azotowym, podłożu, itp., pozwolić mu dojrzeć, zmierzyć parametry i dopiero brać się za obsadę (do lektury polecam podpięte tematy w poszczególnych działach). Oczywiście kiedy coś będzie dla Ciebie niejasne lub będziesz się chciał czegoś upewnić to służymy pomocą na Forum (i tak, lepiej pytać np. o nawożenie w innym dziale niż obsada) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to pomóżcie mi dobrze zacząć :D i pytanie - mam załozyć nowy temat osobno czy tu mogę was pytać co i jak robić i co potrzebuję :) jakieś bimbrownie, etc., itp. Może na początek rozpiszę co mam. Chyba, że zakładać nowy temat w innym dziale?

 

Pisownia./Miniu/

Jeżeli będziesz zaczynał od nowa, załóżmy, że masz już ustabilizowane parametry podobne do tych, o których pisałeś i nadal chcesz mieć neony, to pomyśl o pielęgniczkach ramireza, ja w 112l mam 16 neonów, 4 otoski i dwie pary ramirezek, jeśli myślisz o co2, to proponuję butlę, tylko do tego światło i nawożenie ale to na inny temat, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz zaczynał od nowa, załóżmy, że masz już ustabilizowane parametry podobne do tych, o których pisałeś i nadal chcesz mieć neony, to pomyśl o pielęgniczkach ramireza[...]

Polecasz łączenie subtropikalnych neonów innesa, dla których temperatura maksymalna to 24*C z ramirezami, dla których minimalna temperatura wynosi 25*C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz łączenie subtropikalnych neonów innesa, dla których temperatura maksymalna to 24*C z ramirezami, dla których minimalna temperatura wynosi 25*C?

Przepraszam, ja mam neony czerwone, temp. 25-26 stopni, w tym zestawie akwarium działa 18 miesięcy

Edytowane przez fixxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...