Skocz do zawartości

Problem z nowym akwarium


Vercynogetorix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Świeżo założone akwarium, po ok tygodniu wygląda jak na zdjęciach, niestety nalałem trochę ciepłej wody przy zakładaniu (ok 1/3);

 

W obecnej chwili chodzi tylko filtr krewetkowy bo kubełek okazał się nieszczelny i musiał zostać wysłany do serwisu.

 

Set Aquael Glossy 100; grzeje na 27 st. ph ok 7 (nie jestem w stanie rozróżnić koloru testów JBL), kh/gh spadło o jeden poziom (nawet nie wiem jak to określić, teoretycznie 1 kropla testerów jbl to 1dgh niemiecki, ale to by znaczyło że kh/gh mam na poziomie 7 i spadło do 6- ale absolutnie w to nie wierze - muszę wrócić się do sklepu i niech mi gość zrobi test porównawczy ze swoimi). 

 

Na obecną chwilę nie mam testów azotowych, jutro kupię. Do akwarium przy starcie wlałem Tropicał BactoActive (ilość zgodnie z etykietką)

 

Mikrozorium i nurzaniec miało brązowe algi na sobie kiedy je wkładałem, więc jest to temat oddzielny.

 

Pytanie, co mi sugerujecie w tej sytuacji zrobić?

 

p.s. obecnie również silnie natleniam, światło maks 8h dziennie. W akwarium nie ma żadnych ryb oczywiście. W drugim akwarium które założyłem w tym samym czasie (bez tropicala i ciepłej wody), woda sklarowała się idealnie i poza drobną pleśnią na korzeniu, zrobiła się samoistnie ładna herbatka

 

AvDpyz.jpg

MZ4EpH.jpg

luu92A.jpg

tDH1cw.jpg

lvfp0p.jpghRksrx.jpg

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co mi sugerujecie w tej sytuacji zrobić?

 

W drugim akwarium które założyłem w tym samym czasie (bez tropicala i ciepłej wody), woda sklarowała się idealnie i poza drobną pleśnią na korzeniu, zrobiła się samoistnie ładna herbatka

 

Zbiornik zbiornikowi nierówny.

Nic nie robić. Czekać aż zamknie się cykl azotowy.

Będzie to trochę dłużej trwało bo masz jak twierdzisz "filtr krewetkowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci sugeruje  dobrze napowietrzyć  zbiornik wręcz zrobić sodówkę  bo pierwotniaki mają się świetnie u ciebie .

Włóż jakiś  cyrkulator/pompę  i napowietrzaj tak przez 3-4 dni  efekt  zobaczysz już po 24 h

 

To już robię, napowietrzanie na max przy filterku który mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...