Skocz do zawartości

Zakup ryb na zamówienie


Vercynogetorix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Temat za mną chodzi i wolałbym się skonsultować, czy macie jakieś doświadczenia z nabywaniem ryb na zamówienie?

 

Chodzi mi o to że ryby które zamówię, mogą przyjść w mizernym stanie, same samce etc.

 

Jakie są praktyki obecnie i jakie są wasze spostrzeżenia?

 

Ps. Będę kupował ryby w ikali, plantice lub trzmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o planticę to ryb tam nie zamawiałam, ale rośliny i inne sprzęty bardzo często, wszystko tak jak powinno być, ale lubią im się zdarzyć pomyłki. W ikoli kupuję ryby stacjonarnie i bardzo sobie chwalę, wysyłki nie próbowałam. O trzmielu się nie wypowiem osobiście, dużo złych opinii słyszałam i bałam się próbować.

W ogólności generalnie raczej zamawianie ryb z renomowanych miejsc dobrze się sprawdza, tylko musisz dokładnie napisać, że np. 3 samce, 5 samic, interesują mnie ryby wielkości takiej i takiej. Czym dokładniej opiszesz, tym większe szanse, że wybiorą Ci takie jakie chcesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może być różnie - jak to z żywym towarem. Dużo zależy też od sprzedającego. Osobiście mam dobre doświadczenia z takim wysyłkowym kupowaniem "kota w worku", ale nie ma żadnej gwarancji, że nawet zdrowo wyglądająca ryba nie padnie kilka dni po zakupie.

W sierpniu np. kupowałem kilkanaście ryb u dwóch różnych sprzedawców. Te, które spędziły blisko 30 godzin w podróży, przyjechały w dobrej formie, ładnie się zaaklimatyzowały, od razu chętnie jadły itd., natomiast spośród ryb, po które sam pojechałem i osobiście wybierałem (choć sprzedawca trochę kręcił nosem, że niby płci nie można rozpoznać, że trudno łowić konkretną sztukę i chciał łapać jak leci) jedna padła po tygodniu, choć w momencie zakupu jej wygląd nie budził żadnych zastrzeżeń. Pozostałe ryby od tego sprzedawcy są w porządku.

Z tych sprzedawców, których wymieniłeś kiedyś kupowałem jedynie nawozy z Plantici. Ogólnie przed zakupem popatrz jakie komentarze mają sprzedający, czy mają jakieś negatywy, ile w ogóle transakcji przeprowadzili itd. W ten sposób zminimalizujesz trochę prawdopodobieństwo dostania nie całkiem takich ryb, jak się spodziewasz, ale jw. - z żywym towarem może być różnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...