Skocz do zawartości

"Mętna" woda w akwarium. Za duzo powietrza?


Breyger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 200L i do niego filtr z deszczownicą na 100L. Wiem mało, na dniach będzie duży zewnętrzny. Przejściowa sprawa.

Mam taką mętną wodę, tył widzę za mgłą. Mam wrażenie ze to wina tego że deszczownica za dużo napowietrza wodę i że w wodzie dużo takich mikro bąbelków pływa. Może to być to? Woda nie jest ani zielona ani nic. Wczoraj zrobiłem podmiankę wody jakieś 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cierpliwości. Jeśli po pierwszym cyklu azotowym będziesz miał wciąż problemy z mętną wodą, spróbuj z watką jako pierwszy wkład filtra (ale jak będziesz miał lepszy filtr). Watka pomaga wyklarować wodę, jednakże obniża przepływ w filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam od wczoraj filtr Eheim experience 150. jakoś tak. Wystarczy, czy zostawić wewnętrzny? Niby do 150L ale mam wrażenie że do 200 się nada spokojnie. Jak myślicie.

O 1/4 jest większe Twoje akwarium niże ten filtr jest dedykowany.

Filtracja to podstawa prawidłowego działania akwarium, mniej problemów po prostu jest.

Jak będziesz oszczędzał na filtracji to będziesz wydawał na inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi na pewno nie jesteś, bo tylko głupi nie pyta i robi po swojemu.

Przy filtracji biologicznej przepływ nie jest aż tak ważny, ważna jest pojemność filtrów z miejscem na ceramikę np.

Możesz przecież zrobić pralkę w akwa, bez żadnej biologii.

Moje zdanie jest takie, że im więcej złóż biologicznych, tym akwarium stabilniejsze i ciężej coś sknocić (nawet glony słabiej rosną).

To już Twoja sprawa czy będziesz jechał na tym "na styk" czy będziesz chciał więcej.

Są to zawsze dodatkowe koszty ale filtr biologiczny to serce akwarium.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...