Jump to content

Pęknięte wzmocnienie akwarium. Czy się bać?

Breyger
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium 200L ze wzmocnieniami z tyłu i przodu, przez całą długość nie tak jak na fotce i bez tej na środku poprzeczki. Całość z szyb 7mm.

Z tyłu mam wyłamany taki trójkącik we wzmocnieniu. Zauważyłem że w tym miejscu szyba jest nieznacznie wygięta. Widać to jak się patrzy wzdłuż krawędzi, ale nie znacznie, metrówką tego nie wychwycę, a dużej suwmiarki nie mam. Może gdzieś 1-1,5 mm. 

Bać się czy zostawić? A może by tak w to miejsce od góry i doły wkleić takie wstawki?

9iv8lyhgdigw.jpg

Edited by Krzysiek1702

Najprościej zrób małą zakładkę z paska szyby takiej jak na wzmocnieniu. Normalną łatę ale przyklejoną nie do wzmocnienia ale do ścianki.

Ma wyglądać jakbyś położył pasek szyby na wierzch obecnego wzmocnienia i przyklej do ścianki zbiornika. myślę, że 10 cm z każdej strony uszkodzenia starczy , razem jakieś 20-25cm długości.

Nie wiem jak to się ma do kwestii gwarancji etc...

Akwarium odkupiłem za grosze właściwie. Jest ono używane. Gościu od którego kupowałem mówił że miał je długo z tym.

No dobrze ale jak wykleić to stare wzmocnienie. Akwarium jest ładniutkie. ma aby ten minus

Wytnij stare, wyczyść szybę ze starego silikonu, odtłuść i wklej nowe.

Mówisz o żyłce do wycinania szyb np. z auta? :)

EDIT: hah, teraz nawet zauważyłem że moje akwarium stoi krzywo. Jest jakby leciutko pochylone do przodu. nieznacznie. Pewnie podłoga lekko krzywa. Przeszkadza to w czymś?

Edited by Breyger