Skocz do zawartości

Kiedy używać nawozy?


Serad11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ten weekend planuje restart akwarium,zamówione są już kulki gliniano torfowe,a sole są już w szafce od dawna,kiedy po restarcie używać nawozu od razu po zalaniu czy poczekać?

 

http://allegro.pl/eleocharis-parvula-poniklo-malenkie-trawnik-40szt-i5292128234.htmlCzy poradzę sobie z nim przy takim nawożeniu i oświetleniu 24 W,miałem kiedyś mały trawniczek ale zmarniał a tutaj chciałbym taki na pół akwarium,uda się czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24W ale jakie akwarium (ile litrów ) sorry ale moja  kryształowa kula w serwisie :)

 

Co do nawożenia  ja jestem zdania ze nawozić od razu pełnym makro w odpowiednich dawkach .Pełnym  mam na myśli potas ,azot,fosfor,magnez  dawki dzienne  dobierzesz sam w kalkulatorze  i na start zaczął bym od 1/2 dawki dziennej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry zapomniałem akwa 72l,nawozy mam bo używałem więc nie jest to czarna magia dla mnie.

Czyli dzień po od razu 1/2 dawki mam dawać?

24W trochę mało jak na 72L ledwo 0.33W/L parvula przy tym rosnąć nie będzie .

 

Co do nawozów to tak ja w swojej 112 od pierwszego dnia lałem makro  stopniowo podnosząc dawkę do pełnej..

Zacznij od małych dawek jak rośliny ruszą to dawki zwiększaj aż do pełnej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wszystkiego makro nie podawał od razu, bo:

- rośliny na początku tylu pierwiastków nie potrzebują (muszą się zaaklimatyzować i odbudować system korzeniowy)

- azot sam wzrośnie podczas procesu dojrzewania.

Lał bym na początku pełne dawki potasu i podawał węgiel, pozostałe pierwiastki stopniowo zaczął dawkować jak poziom azotu zacznie spadać (będzie to oznaczało, że rośliny zaczeły je pobierać).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...