Skocz do zawartości

AS II+ czy podsypywać?


Symp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję restart i założenie iwagumi. Jako podłoża chce tym razem użyć substratu prawdopodobnie AquaArt Substrate II+ i gdzieś wyczytałem, że ktoś to jeszcze podsypywał JBL AquaBasis Plus. Warto dokonać takiego zabiegu? Sama podsypka jest dość tania więc w sumie koszt to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego akurat AAS II+ ? moje doświadczenia są średnie z tym substratem ,fakt przez pierwsze 6 miesięcy wszystko rosło jak szalone  a potem coraz gorzej ..po 13-14 miesiącach AS II + był jałowy .

Do tego dochodzi problem chłonięcia nawozów jak gąbka ile bym nie wlał azotu czy fosforu to po 1 h od wlania testy pokazywały zero lub śladowe ilości.

 

AS II + używałem bez podsypki jako got, podłoże dopiero po 14miesiącach wpakowałem kulki GT .

 

Proponował bym inne rozwiązanie np wspomniany JBL Aquabasis +   i na to ładny piasek lub iść w droższy ale chyba najlepszy substrat amazonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest niemal o połowę niższa od Amazonii.Podsypka + piasek się chyba nie sprawdzi ze względu na małe korzenie roślin trawnikowych.

Zgadza się jakość też o połowę niższa jak nie bardziej .

Bardziej sprawdzi się piasek przy trawnikach (mały henio ,parvula ) niż na AS+ .Miałem trawniki na AS+ obecnie mam na piasku  różnica spora ,posadź małego henia w granulacie a w piasku .Na piasku rośnie lepiej przynajmniej u mnie  i nie mam problemu z "wypadaniem" małego henia na piasku tak jak to było w AS+ byle otosek  szybciej przepłyną  czy krewetka dziobnęła mocniej i heniek pływał .

Zrobisz jak uważasz ja opisałem ci moje doświadczenia z AS+,ale prawda taka że jak sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...