Skocz do zawartości

[225l] Tanganika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Mógłbyś wrzucić klika informacji na temat tego tła, które masz w baniaku 225l? Sam planuję w najbliższym czasie parkę Księżniczek i bardzo, ale to bardzo spodobało mi się Twoje tło i chciałbym takie wykonać, mógłbyś podać kilka informacji, jak zabrać się za te tło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki    :mrgreen: , Robiłem je prawie 3 lata temu, jako zajęcie żeby się nie uczyć przed maturą, ale ile pamiętam to opiszę:

 

Tło zrobione z zaprawy schnącej nawet pod wodą, cena to ponad 20zł za spore wiaderko w LeroyMerlin, chyba, Cr-5, bądź Cx-75, jeśli mnie pamięć nie myli, ale pewny nie jestem, wiem że sprawdzałem skład i nie było tam żadnych środków grzybobójczych, barwników itp.
Jak znajdę później zdjęcia z robienia go to tu wrzucę, nie umieszczałem tego wcześniej bo jest tego naprawdę dużo w internecie, sam się wzorowałem chyba na czyimś tle z forum któryś z afrykańskich ryb,
Płyta cienkiego styropianu wycięta na wymiar tylnej ściany akwarium i kawałek na bok, później przyklejona duża płyta na dno, która przysypana piachem i kamieniami ma to trzymać żeby nie wypłynęło pod ciśnieniem.
Następnie jedna płyta grubego styropianu, chyba 20cm, nóż tapeciak, i Twoja inwencja twórcza, moja podpowiedź tylko, że im większe skały tym naturalniej wyglądają moim zdaniem.
Wszystko klejone na sylikon akwarystyczny, też około 20/30zł, ale nie zużyłem całego, później jak już osiągniesz zamierzony efekt, rozrabiasz małą porcje zaprawy, stosunkowo rzadkiej, i pędzelkiem, kawałek po kawałku "malujesz całość", żeby nie pękało, przez 1 dzień polewałem wodą, na 3 dzień kolejna warstwa, ta już zabarwiona barwnikiem do basenów, kupionym też w leroy, duża paka, wykorzystałem może 10%, i tak samo pędzelkiem. Miałem robić 3 warstwę, ale odechciało mi się, więc przystąpiłem do malowania, kupiłem 2 farby chyba akrylowe (zieloną i jakaś piaskowa), ale nie mam teraz przy sobie puszki, więc nie gwarantuje, odsyłam do internetu. Pamiętam, że nadawały się do malowania zabawek dla małych dzieci, więc musiały być raczej bez szkodliwych składników. I najfajniejsza część chyba to właśnie malowanie, metodą suchego pędzla, trzymając się zasady, że to co bliżej jest jaśniejsze, a to co dalej ciemniejsze, i chyba wyszło naturalnie, jakbyś miał jakieś pytania to pisz   :razz: 

 

 

Co do funkcjonowania akwarium, to dominująca para ładnie się wybarwiła i płetwy im się jeszcze bardziej wydłużyły.

Obecnie w akwarium jest ponad 50 ryb, 6 dorosłych, i 3 mioty małych, najmłodszy miot ma niespełna miesiąc, a rodzice już świrują coś apropo następnej serii maluchów.

Akwarium dosłownie żyje, wszystko się rusza, maluchy są wszędzie, na szczęście są dużo mniej strachliwe niż ich rodzice i nawet podczas prac porządkowych z zaciekawieniem obserwują moją rękę.

Najstarsze maluchy włączyły się w wychowanie młodzieży, włącznie z łapaniem zbytnio oddalających się szkarbów w pyszczek i zanoszeniem ich do gniazda, przekopywaniem dna, ganianiem się i zapasami w celu określenia wewnętrznej hierarchii oraz odganianiem ponad 4 razy większych osobników spoza rodziny.

Krótko mówiąc, rodzinka stworzyła pełno prawną kolonię i obserwacja ich zachowań sprawia wiele przyjemności, bo ciągle coś się dzieje. Nie myślałem że akwarium jednogatunkowe może być tak ciekawe w obserwacji, a jednak.  :razz:

 

Załączam kilka zdjęć, niestety nie mogłem się zdecydować na 2-3, więc jest lekki foto-spam. 

 

Zdjęcie całego akwarium:

1jpg_sspqhas.jpg

 

Samica:

2jpg_sspqhqp.jpg

 

Dominujący samiec:

3jpg_sspqhqn.jpg

 

Para:

4jpg_sspqhqe.jpg

9jpg_sspqrps.jpg

 

Najstarsze pokolenie młodzieży:

5jpg_sspqrpp.jpg

 

8jpg_sspqrpw.jpg

 

10jpg_sspqrhp.jpg

 

Samiec miał wyjątkowo dobry dzień na pozowanie:

6jpg_sspqrpr.jpg

 

7jpg_sspqrpx.jpg

 

Filmik z karmienia:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TxRnx9T1UnI&feature=youtu.be

 

Krótki film z normalnej aktywności akwarium:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_LJlPxZVvmg&feature=youtu.be

Edytowane przez A_co_to_jest_ryba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam!
Akwarium żyje swoim życiem, za wiele w nie nie ingeruje, jak tylko mam czas to podziwiam.

 

Trochę ryb się pojawiło, ale już nie w takim tempie jak na początku, rodzice przystopowali. Reszta potomstwa sporo podrosła, ale jeszcze czuje respekt, przed rodzicami i nikt do tej pory nie próbował zdetronizować pary dominującej.

Ostatnio z 3 miesiące nie było młodych, ale wydaje mi się po zachowaniu samicy, że albo jest ikra, albo młode których pilnuje. Ale dodałem skał i nie widać jej za wiele. Przekopują akwarium regularnie. :)

 

Niestety zbieram się z myślą o sprzedaży całej koloni (około 40 ryb), mam zbyt mało czasu ostatnio na zajmowanie się nimi a i pewnie za jakieś pół roku akwarium zrobi się dla nich za małe. Więc jeśli ktoś jest zainteresowany...

 

Dziś wrzucam tylko zdjęcia, ponieważ nie miałem czasu obrobić filmów, w wolnym czasie wrzucę, bo parę fajnych ujęć z karmienia nakręciłem.

 

 

Sprzed paru msc.01102jpg_aeraphx.jpg

 

I z wczoraj:

03011jpg_aeraphn.jpg

 

011001jpg_aersqaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...