Jump to content

Wzmocnienie szafki pod akwarium 63L


Kuba Zarzycki
 Share

Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie planuje wzmocnić szafke pod akwarium 63l. Szafka jest zbudowana z plyt 1.8 cm a jej dlugosc to 80 cm. Nie posiada ona zadnych wzmocnien w srodku, z  tylu przymocowana jest dykta a z przody znajduja się drzwiczki. Mam pewien pomysl na wzmocnienie jej tak aby po bokach zamonowac po dwie belki za pomocą katownikow jak i również trzy z tylu bez wstawiania dodatkowej plyty na tyl. Czy lepsze jest polaczenie tych belek po bokach dwoma poprzecznymi belkami przechodzącymi przez cala dlugosc blatu czy lepiej na srodku blatu zamontować dwie belki podtrzymujące jego srodek? Może macie jakies inne propozycje na wzmocnienie jej.

Edited by Kuba Zarzycki
Link to comment
Share on other sites

 

 

Czy lepsze jest polaczenie tych belek po bokach dwoma poprzecznymi belkami przechodzącymi przez cala dlugosc blatu czy lepiej na srodku blatu zamontować dwie belki podtrzymujące jego srodek?

Ja bym dał podporę w połowie długości blatu.

No i jednak pomyślałbym nad sposobem wstawienia płyty zamiast pleców z dykty - to nadaje najwięcej sztywności szafce (możesz na przykład wstawić od wewnątrz odpowiednio dociętą płytę - nie koniecznie na całą szerokość pleców - przytwierdzoną do blatu i dna szafki i nawet nie demontować tej dykty)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...