Skocz do zawartości

Krewetkarium 30 L


Iwon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BY nie zakładać drugiego tematu mam kilka pytań co do zbiornika z Krewetkami 30 L 40x25x30.(Początkujący ) 

1.Czy żarówka 9W 6500k Wystarczy ? 

2.Czy FIltr FILTR FAN 1 czy mini FAN 1 plus ? (by nie zrobić Pralki w akwarium )

3. Czy żwirek czarny 2-4 mm wystarczy 6 kG ? 

4.Grzałka 25 W wystarczy ? 

5.Czym Karmić Krewetki ?

6.Jaka temperatura ?Około 24-25 ?

7.Czy kupować jakieś drogie bakterie do krewetek ? 

8.Co niezbędne jest dla początkującego krewtkarium ? 

Więcej nie pytam bo jestem w kontakcie z Sławek121 Od niego będą roślinki i Krewetki 

 

Nie  podpinaj się do kogoś tematu, nawet litraż masz inny. Rozdzielam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się odnośnie grzałki. Jeśli się na nią decydujesz to warto brać większą. Ja w swoim zbiorniku 25l mam grzałkę Aquael gold 100w.

Dlaczego dałem taką dużą? Odpowiedz jest prosta ponieważ w wymiarach tej grzałki ( długość,  grubość ) nie ma praktycznie większej różnicy pomiędzy 25w a 100w. Grzałka 100w mieści mi się idealnie do zbiornika. Cena 25w to ok 33zł cena 100w to 48zł. Różnica to 15zł. ale przyszłościowo jeśli będziesz chciał postawić sobie kreweciaka 112l spokojnie ogrzejesz go tą samą grzałką. Temperaturę jaką mam  to 25C.

 

Do tego zbiornika spokojnie kup FZN-1 mam go w 25l i nie ma żadnej pralki.

Edytowane przez Weder z rośliny akwariowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100W w 25l...? Nie robi Ci za wysokiej temperatury? Zanim ta setka ostygnie to emituje jeszcze ciepło. Ja mialem podobnie do 54l włożyłem 150W i podniosło trochę.

1. Zależy od roślin i co to znaczy "żarówka"

2. Fan1 wystarczy. Mialem w 54l i bylo spoko-rowniez krewetki.

3. Nie lepiej piasek? Sprawdź po wsypaniu czy jest kilka cm podłoża(ok5)

4. Jezeli masz ciepło w domu to raczej wystarczy.

5. Szpinak, pokrzywa, gotowe suche dla krewetek

6. Tak.

7. Nie

8. Pomyśl o liściach dębu i ketapangu suszonych. Do tego na dno jakieś korzenie. To jezeli chodzi o wystrój. A technika to światło, grzałka, filtr(jak pisał Weder, kaskada będzie lepsza, także pomyśl o tym)

 

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...